הישגים לצד תמרורי אזהרה בהסכם המתגבש – המאבק על החינוך ממשיך
הגנה על רווחי נדל״ן או על הזכות לדיור ראוי?
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סרטון ויראלי
המדינה העשירה בעולם לא מסוגלת לממן את ביטול שכר הלימוד?
מיליוני צפיות בראיון עם פעילה סוציאליסטית בארה״ב
2,560

ערוץ הטלוויזיה האמריקאי פוקס ביזנס הזמין פעילה של תנועת אלטרנטיבה סוציאליסטית (השותפים של מאבק סוציאליסטי בארה״ב) לראיון שאמור היה לעסוק ביום מחאה ארצי שאירגנו סטודנטיות וסטודנטים ב־13 באפריל בקמפוסים ברחבי ארצות הברית נגד ההסתה הגזענית של הפופוליסט הימני דונלד טראמפ ונגד שעבוד סטודנטים לחובות לצורך מימון לימודיהם.

הקמפיין, שמקודם תחת הכותרת MillionStudentMarch# ומקיף כבר למעלה ממאה קמפוסים, דורש את ביטול שכר הלימוד, מחיקת חובות הסטודנטים, הבטחת שכר מינימום של 15 דולר לכל העובדים בקמפוסים ומשיכת השקעות של כל מוסדות הלימוד מבתי כלא פרטיים.

אלא שהראיון, שארך כ־18 דקות, נהפך לדיון על המציאותיות לכאורה של הדרישה לביטול שכר הלימוד, שמקדם גם המתמודד לנשיאות ברני סנדרס.

רשת פוקס מזוהה עם דמגוגיה ניאו־ליברלית ירודה ונראה שעורכי התוכנית קיוו שיוכלו להביא לאולפן פעילה סוציאליסטית, לסלף את עמדותיה ולהסית נגד הדרישות של השמאל הסוציאליסטי, שזוכות בתקופה הזאת להד הולך וגובר בציבור האמריקאי.

דרלטה סקראגס, אם חד־הורית משיקגו, פעילת אלטרנטיבה סוציאליסטית ומארגנת בקמפיין הסטודנטים, חשפה את המניפולציות של המראיין ואת העובדה שהוא מגן למעשה על הכישלון של המערכת הקפיטליסטית בארה״ב לספק לימודים לציבור, שעה שהממשלה משקיעה בפועל תקציבים אסטרונומיים לטובת הענקת פטורים לטייקונים מתשלומי מסים, כמו גם חידוש מלאי הנשק הגרעיני, מלחמות ועוד.

קטע מתוך הראיון שפורסם בפייסבוק זכה בתוך פחות מארבעה ימים למעל 7 מיליון צפיות ו־130 אלף שיתופים. צפו בראיון המלא:
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.