לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סרטון ויראלי
המדינה העשירה בעולם לא מסוגלת לממן את ביטול שכר הלימוד?
מיליוני צפיות בראיון עם פעילה סוציאליסטית בארה״ב
2,748

2,748

ערוץ הטלוויזיה האמריקאי פוקס ביזנס הזמין פעילה של תנועת אלטרנטיבה סוציאליסטית (השותפים של מאבק סוציאליסטי בארה״ב) לראיון שאמור היה לעסוק ביום מחאה ארצי שאירגנו סטודנטיות וסטודנטים ב־13 באפריל בקמפוסים ברחבי ארצות הברית נגד ההסתה הגזענית של הפופוליסט הימני דונלד טראמפ ונגד שעבוד סטודנטים לחובות לצורך מימון לימודיהם.

הקמפיין, שמקודם תחת הכותרת MillionStudentMarch# ומקיף כבר למעלה ממאה קמפוסים, דורש את ביטול שכר הלימוד, מחיקת חובות הסטודנטים, הבטחת שכר מינימום של 15 דולר לכל העובדים בקמפוסים ומשיכת השקעות של כל מוסדות הלימוד מבתי כלא פרטיים.

אלא שהראיון, שארך כ־18 דקות, נהפך לדיון על המציאותיות לכאורה של הדרישה לביטול שכר הלימוד, שמקדם גם המתמודד לנשיאות ברני סנדרס.

רשת פוקס מזוהה עם דמגוגיה ניאו־ליברלית ירודה ונראה שעורכי התוכנית קיוו שיוכלו להביא לאולפן פעילה סוציאליסטית, לסלף את עמדותיה ולהסית נגד הדרישות של השמאל הסוציאליסטי, שזוכות בתקופה הזאת להד הולך וגובר בציבור האמריקאי.

דרלטה סקראגס, אם חד־הורית משיקגו, פעילת אלטרנטיבה סוציאליסטית ומארגנת בקמפיין הסטודנטים, חשפה את המניפולציות של המראיין ואת העובדה שהוא מגן למעשה על הכישלון של המערכת הקפיטליסטית בארה״ב לספק לימודים לציבור, שעה שהממשלה משקיעה בפועל תקציבים אסטרונומיים לטובת הענקת פטורים לטייקונים מתשלומי מסים, כמו גם חידוש מלאי הנשק הגרעיני, מלחמות ועוד.

קטע מתוך הראיון שפורסם בפייסבוק זכה בתוך פחות מארבעה ימים למעל 7 מיליון צפיות ו־130 אלף שיתופים. צפו בראיון המלא:

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.