לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ירושלים
"די, נמאס, לא רוצים את סיטיפס"
עשרות תושבים הפגינו מול משרדי מפעילת הרכבת הקלה בירושלים במחאה על מדיניות הקנסות הדרקונית ועל התעמרות בנוסעים
1,491

1,491

ביום שלישי, 14 בנובמבר, הפגינו עשרות מתושבי ירושלים מול משרדי 'סיטיפס', מפעילת הרכבת הקלה, וחסמו לאות מחאה את נתיב הנסיעה. ההפגנה, תחת הכותרת "מפסיקים לשים פס על ירושלים", התקיימה בעקבות פרסום מספר סרטונים המתעדים פקחים ופקחיות של סיטיפס "שלא רואים בעיניים" — מחלקים דוחות באופן שרירותי ואף מפעילים אלימות פיזית כלפי נוסעים.

בניגוד לטענות סיטיפס, המקרים שנחשפו אינם יוצאי דופן ומקרים כאלה מוכרים היטב לתושבי ירושלים. מדובר במדיניות החותרת לחלוב רווחים על חשבון הנוסעים, העובדים והקופה הציבורית.

המפגינים דרשו בין השאר להוציא את הרכבת מידי סיטיפס, לשנות את שיטת הקנסות, להדק פיקוח מצד משרד התחבורה ולשפר את השירות באמצעות הוספת עמדות תשלום ומידע בתחנות, הגברת תדירות הרכבת ועוד שעות פעילות, והוספת דיילי שירות.

פעילי סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה. נזכיר שהתנועה גם תמכה במאבקם של נהגי הרכבת הקלה לשיפור תנאיהם. תמכנו בקריאות לביטול מדיניות הקנסות ולשיפור השירות, והסברנו שלא ייתכן שרכבת ציבורית, שעליה שילמו למעשה תושבי ירושלים — דרך מענקים מכספי ציבור, קנסות ותעריפי הנסיעה — מנוהלת תוך התעמרות בנוסעים ובעובדים.

אולם החלפת סיטיפס בתאגיד אחר שימקסם את רווחיו על חשבון צורכי התחבורה בירושלים לא תפתור את עיקר הבעיה. לכן קראנו גם להעברת הרכבת הקלה לבעלות ציבורית ולניהול שקוף ודמוקרטי בידי ציבור העובדים והנוסעים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.