יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


ירושלים
"די, נמאס, לא רוצים את סיטיפס"
עשרות תושבים הפגינו מול משרדי מפעילת הרכבת הקלה בירושלים במחאה על מדיניות הקנסות הדרקונית ועל התעמרות בנוסעים

הדפסה
פעילי מאבק סוציאליסטי בהפגנה. מקור: צילום מסך, חדשות הערב כאן11

ביום שלישי, 14 בנובמבר, הפגינו עשרות מתושבי ירושלים מול משרדי 'סיטיפס', מפעילת הרכבת הקלה, וחסמו לאות מחאה את נתיב הנסיעה. ההפגנה, תחת הכותרת "מפסיקים לשים פס על ירושלים", התקיימה בעקבות פרסום מספר סרטונים המתעדים פקחים ופקחיות של סיטיפס "שלא רואים בעיניים" — מחלקים דוחות באופן שרירותי ואף מפעילים אלימות פיזית כלפי נוסעים.

בניגוד לטענות סיטיפס, המקרים שנחשפו אינם יוצאי דופן ומקרים כאלה מוכרים היטב לתושבי ירושלים. מדובר במדיניות החותרת לחלוב רווחים על חשבון הנוסעים, העובדים והקופה הציבורית.

המפגינים דרשו בין השאר להוציא את הרכבת מידי סיטיפס, לשנות את שיטת הקנסות, להדק פיקוח מצד משרד התחבורה ולשפר את השירות באמצעות הוספת עמדות תשלום ומידע בתחנות, הגברת תדירות הרכבת ועוד שעות פעילות, והוספת דיילי שירות.

פעילי סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה. נזכיר שהתנועה גם תמכה במאבקם של נהגי הרכבת הקלה לשיפור תנאיהם. תמכנו בקריאות לביטול מדיניות הקנסות ולשיפור השירות, והסברנו שלא ייתכן שרכבת ציבורית, שעליה שילמו למעשה תושבי ירושלים — דרך מענקים מכספי ציבור, קנסות ותעריפי הנסיעה — מנוהלת תוך התעמרות בנוסעים ובעובדים.

אולם החלפת סיטיפס בתאגיד אחר שימקסם את רווחיו על חשבון צורכי התחבורה בירושלים לא תפתור את עיקר הבעיה. לכן קראנו גם להעברת הרכבת הקלה לבעלות ציבורית ולניהול שקוף ודמוקרטי בידי ציבור העובדים והנוסעים.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.