לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות עם נהגי אגד תעבורה
לעצור את להב״ה!
ועד עובדי אגד תעבורה הגיש תלונה במשטרה נגד הארגון הכהניסטי להב״ה בתגובה לקמפיין הסתה גזעני נגד נהגים פלסטינים ■ סיקור תקשורתי בעקבות תגובת מאבק סוציאליסטי
2,384

2,384

אתמול (חמישי) החלו פעילי הארגון הגזעני להב״ה להפיץ פלאיירים הקוראים לראש מועצת ההתנחלות קריית ארבע–חברון, מלאכי לוינגר, לפעול למניעת העסקת נהגי אוטובוס ערבים בחברת אגד־תעבורה.

"לא טוב שההגה בידיים של מוחמד", נכתב בפלאייר, "האם אתה מוכן לקחת אחריות לפיגוע שהנהג יעשה?". ובכתב מודגש נכתב: "אנחנו לא רוצים שמוחמד יתחיל עם בנות הקרייה".

הכהניסטים, שנראה שמרגישים רוח גבית מההסתה הגזענית שמובילה ממשלת נתניהו, לא מרוצים מהעובדה שחלק מהנהגים שנאלצים לעבוד בהתנחלויות הם פלסטינים, החיים תחת כיבוש במזרח ירושלים.

פלאייר ההסתה. צילום: נדאל ג׳ית, ועד נהגי 'קווים'

צילום של הפלאייר הגזעני פורסם בפייסבוק על־ידי נדאל ג׳ית, חבר ועד הנהגים בחברת 'קווים', שמאוגדים גם הם, כמו נהגי אגד תעבורה, במסגרת ארגון כוח לעובדים. הצילום הופץ מיד בדף הפייסבוק של מאבק סוציאליסטי, בליווי הודעת סולידריות עם הנהגים המותקפים. הפרסום שלנו הגיע לעשרות אלפי גולשים, ובעקבות כך הנושא פורסם גם באתר חדשות 'נענע10' (על־ידי הכתב אלעד שליו). בכתבה נכללה התגובה הבאה מטעם מאבק סוציאליסטי:

מודעת הרעל הגזעני שהפיצו האפסים בארגון להבה חותרת להלך אימים על נהגים ערבים, ובדרך לפורר את הסולידריות שנרקמה בין הנהגים, היהודים והערבים, שדווקא כשהתאגדו יחד והקימו ועד משותף הצליחו להשיג שיפור בשכרם ובתנאי עבודתם.

בצדק כתב עמי וטורי, מזכיר ענף התחבורה בכוח לעובדים, כי "כוח לעובדים לא ישתוק על הפלאיירים הגזעניים הללו".

במיוחד בתקופה כזו, ועדים וארגוני עובדים מוכרחים להיאבק נגד אפליה, הסתה וסכסכנות גזענית. נשקלים כעת צעדים משפטיים וציבוריים כנגד להב״ה ובסולידריות עם הנהגים. זה לא יעבור להם בשקט.

ההנהלה מתעלמת, הוועד התלונן במשטרה

בהמשך היום עידכן ארגון כוח לעובדים כי "ועד הנהגים באגד תעבורה פנה להנהלת החברה בבקשה שתגיש תלונה במשטרה. להנהלה אין כוונה כזו. אווירת האיום בה נתונים עובדיה לא ממש מטרידה אותה". לאחר סירוב ההנהלה, הוגשה התלונה על־ידי נציג ועד הנהגים, עאמר חיג׳אווי, והובטח כי הארגון יעדכן לגבי צעדים נוספים בהמשך.

עוד נמסר מטעם כוח לעובדים: "ארגוני עובדים עוסקים לרוב בנושאים כלכליים, אבל תפקידם העקרוני הוא להגן על העובדים המאוגדים ולתת להם גב, גם (לצערנו) מול מקרים של הסתה גזענית ורדיפה על רקע לאומי. לכוח לעובדים אין שום כוונה להתרשל בתפקיד הזה".

סולידריות עם הנהגים! כן למאבק על פרנסה בכבוד לכולם ונגד הגזענות, הימין הקיצוני, הכיבוש וההתנחלויות!

עאמר חיג׳אווי, ועד נהגי אגד תעבורה, מגיש תלונה במשטרה.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.