לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ירושלים
מפגש עם נשיא האיגוד הגדול בצפון אירלנד
סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי אירגן מפגש יוצא דופן שעסק בניסיון של העבודה המאורגנת בחברה השסועה על רקע סכסוך כיתתי עקוב מדם בצפון אירלנד
1,300

1,300

אז בתום יום הבחירות המקומיות (שלישי), סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי אירגן מפגש יוצא דופן עם שני פעילים איגוד־מקצועיים מצפון אירלנד: פדרייג מלהולנד, נשיא NIPSA, איגוד עובדי המגזר הציבורי, האיגוד הגדול בצפון אירלנד, ושון ברנז, מוועדת הצעירים של האיגוד UNITE. שניהם חברי המפלגה הסוציאליסטית, שותפינו בצפון אירלנד. באירוע, שנערך במרכז "אםבאלה", לקחו חלק כ־30 משתתפים.

העימות בין קתולים ופרוטסטנטים בצפון אירלנד גבה קורבנות רבים, וגם כיום משסע את החברה. אולם לאיגודי העובדים בצפון אירלנד יש מסורת ארוכה של מאבק המשותף לעובדים קתולים ופרוטסטנטים. גם בתקופות של עימות חמוש, כשהאלימות הכיתתית הייתה בשיאה, איגודי העובדים התעקשו לא להיכנע לקיטוב ולפילוג במעמד העובדים.

המפגש עסק בניסיון של העבודה המאורגנת בצפון אירלנד, לרבות על רקע השסע הכיתתי העקוב מדם בחברה, ונגע בדוגמאות לאופן שבו סולידריות מעמדית מצד ארגוני העובדים הצליחה להתעלות על ההפרדה בין עובדים משני צידי הסכסוך.

הדיון תרם לקחים רלוונטיים בהחלט גם למאבק המעמדי במציאות השסועה והמדממת כאן.

נשיא NIPSA, פדריג מלהולנד (מימין) וחבר ועדת הצעירים של UNITE, שון ברנז (משמאל). (צילום: יאשה מארמר)
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.