בחירות לקראת מאבקים
די לאלימות המשטרתית — המערכת כולה אשמה
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪23,661
עוד ₪339
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2019
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
העבודה המאורגנת · כיבוש ושלום · המזה״ת · עולמי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · מאבק סוציאליסטי
X
ירושלים
מפגש עם נשיא האיגוד הגדול בצפון אירלנד
סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי אירגן מפגש יוצא דופן שעסק בניסיון של העבודה המאורגנת בחברה השסועה על רקע סכסוך כיתתי עקוב מדם בצפון אירלנד

הדפסה
(צילום: יאשה מארמר)

אז בתום יום הבחירות המקומיות (שלישי), סניף ירושלים של מאבק סוציאליסטי אירגן מפגש יוצא דופן עם שני פעילים איגוד־מקצועיים מצפון אירלנד: פדרייג מלהולנד, נשיא NIPSA, איגוד עובדי המגזר הציבורי, האיגוד הגדול בצפון אירלנד, ושון ברנז, מוועדת הצעירים של האיגוד UNITE. שניהם חברי המפלגה הסוציאליסטית, שותפינו בצפון אירלנד. באירוע, שנערך במרכז "אםבאלה", לקחו חלק כ־30 משתתפים.

העימות בין קתולים ופרוטסטנטים בצפון אירלנד גבה קורבנות רבים, וגם כיום משסע את החברה. אולם לאיגודי העובדים בצפון אירלנד יש מסורת ארוכה של מאבק המשותף לעובדים קתולים ופרוטסטנטים. גם בתקופות של עימות חמוש, כשהאלימות הכיתתית הייתה בשיאה, איגודי העובדים התעקשו לא להיכנע לקיטוב ולפילוג במעמד העובדים.

המפגש עסק בניסיון של העבודה המאורגנת בצפון אירלנד, לרבות על רקע השסע הכיתתי העקוב מדם בחברה, ונגע בדוגמאות לאופן שבו סולידריות מעמדית מצד ארגוני העובדים הצליחה להתעלות על ההפרדה בין עובדים משני צידי הסכסוך.

הדיון תרם לקחים רלוונטיים בהחלט גם למאבק המעמדי במציאות השסועה והמדממת כאן.

נשיא NIPSA, פדריג מלהולנד (מימין) וחבר ועדת הצעירים של UNITE, שון ברנז (משמאל). (צילום: יאשה מארמר)תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־CWI, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.