לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
יום המאבק באלימות כלפי נשים
"נאבקות, נאבקים, באלימות כלפי נשים!"
מאות יצאו להפגין נגד מגיפת רצח נשים ■ האדישות ואוזלת היד של הממשלה והרשויות נמשכות ■ שתי נערות נרצחו אתמול בת״א ובגוש חלב ■ אירועי מחאה נוספים מתארגנים כעת
1,136

1,136

ב־25 בנובמבר צוין יום המאבק הבינלאומי באלימות כלפי נשים. פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי השתתפו בצעדות שהתקיימו בחיפה, בירושלים ובתל אביב, לאחר ש־21 נשים נרצחו על רקע מגדרי מתחילת השנה, אך אזלת היד של הרשויות והאדישות של ממשלת הימין ממשיכות כרגיל. והנה רק אתמול אירעו שני מקרי רצח מזעזעים נוספים, שגבו את חייהן של נערה בת 13 מת״א ונערה בת 16 מגוש חלב. אירועי מחאה כבר מתארגנים ברחבי הארץ. מוכרחות ומוכרחים להאיץ את המאבק!

אנו מביאים כאן דיווחים מהצעדות בחיפה ובירושלים:

חיפה: מאות צעדו בעיר התחתית

איריס זמיר, מזכירת סניף חיפה ומארגנת נשים ארצית

מאות נשים וגברים התאספו בעיר התחתית לצעדה השנתית ביום חמישי האחרון (22.11) לציון יום המאבק באלימות כלפי נשים. הצעדה התקיימה יום אחרי רצח מזעזע נוסף — ה־21 במספר מאז תחילת השנה — של אישה על ידי בן משפחתה.

בין הצועדים היו קבוצות של נערות ונערים, יהודיות וערביות, מתיכונים בעיר ומתנועות נוער. "אף בגד הוא לא הזמנה לאונס" ו"נאבקות נאבקים באלימות כלפי נשים" היו בין הקריאות שהדהדו לאורך הצעדה.

ההפגנה בת״א (צילום: מאבק סוציאליסטי)

הצעדה אורגנה על ידי קואליציה של ארגונים ובשיתוף עיריית חיפה. בסוף הצעדה נערכה עצרת בה נאמה גם ח״כ עאידה תומא סלימאן מחד״ש והרשימה המשותפת. תומא סלימאן הפנתה אצבע מאשימה כלפי הממשלה שהפילה הצעה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית, שתבדוק מדוע לא הוקצו הכספים שהובטחו לתקצוב התוכנית הלאומית למניעת אלימות שאושרה ביוני 2017. עוד הוסיפה תומא סלימאן, שאין מה לצפות מממשלה גזענית וימנית כמו זו שתפעל נגד אלימות כלפי נשים.

פעילות מאבק סוציאליסטי השתתפו בצעדה, והדגישו את ההקשר הפוליטי בו מתרחשת אלימות כלפי נשים עם קריאות כמו: "ממשלה של מושחתים מגבה את המטרידים". כמו כן, חילקנו הזמנות לדיון שיערך בחיפה ביום שלישי ה־27.11.18 בנושא "למה הסקסיזם פוגע בכולנו ואיך אפשר להיאבק בו".

ירושלים: זה מאבק פוליטי ובינלאומי

נעמי שמיר, סניף ירושלים

גם בירושלים יצאו עשרות נשים להפגין ב־24.11, לרגל יום המאבק באלימות כלפי נשים ונגד העוינות הממסדית המתמשכת כלפי נפגעות האלימות המגדרית. פעילות מאבק סוציאליסטי השתתפו בצעדה, וקראנו סיסמאות נגד אלימות כלפי נשים ונגד הרוח הגבית שנותנת הממשלה לאלימות זו. משתתפות נוספות הצטרפו לקריאות שהובלנו.

פעילי מאבק סוציאליסטי בהפגנה בירושלים (צילום: מאבק סוציאליסטי)

כדי להדגיש את ההקשר הבינלאומי של מאבקים באלימות כלפי נשים, דיברנו עם משתתפות נוספות בצעדה על נאום המחאה של חברת הפרלמנט הסוציאליסטית, רות קופינג׳ר, החברה במפלגה הסוציאליסטית, המפלגה האחות של מאבק סוציאליסטי באירלנד.

על רקע הזעם נגד הממשלה בעקבות חוסר היישום של תכנית למניעת רצח נשים, העצרות השנה היו פוליטיות יותר מבשנים קודמות, וגם משכו משתתפות רבות יותר. לדעתנו, במאבק סוציאליסטי, המאבק באלימות כלפי נשים הוא חלק מהמאבק הרחב יותר נגד ממשלת הימין הגזענית, ולמען עקירה מהשורש של השיטה הקפיטליסטית שמצמיחה ניכור ואלימות.

פעילי מאבק סוציאליסטי בצעדה בת״א (צילום: מאבק סוציאליסטי)
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.