לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מצעד הגאווה בת״א
זה לא רק סמוטריץ'
רבע מיליון צעדו במצעד הגאווה בתל אביב תחת הכותרת "המאבק נמשך" ■ זה הפלאייר שפעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי הפיצו באירוע
1,066

1,066

בזכות מאבק ארוך שנים בישראל ובשאר העולם, רוב הציבור הישראלי כיום נוטה לתמוך הרבה יותר בשוויון זכויות ללהט״ב.

אבל כל הממשלות האחרונות חסמו הכרה ורפורמות בסיסיות ביותר, הנציחו אפליה בחוק ובחינוך וטיפחו גורמים מסיתים. לכן יצאנו לשביתת מחאה נגד אפליית להט״ב ביולי 2018!

שנה עברה ומה השתנה? ספין ציני אחד: ראש הממשלה, באמצע משבר פוליטי, מינה לראשונה הומו מוצהר לתפקיד שר — שר המשפטים כמובן — כדי שיוביל התקפה על עצם האפשרות של מיעוטים להיאבק משפטית נגד אפליה שנחשבת חוקית.

הישג ללהט״ב? אליבי למדיניות אפליה! שר המשפטים אמיר אוחנה הוא עלה תאנה של מדיניות הנצחת אפליה ושל הברית הפוליטית בין נתניהו ל"שותפיו הטבעיים": כל הגורמים שרוצים למחוק ולהעלים להט״ב בכוח מהמרחב הציבורי. למשל, סמוטריץ', רפי פרץ ורבני הימין הקיצוני הפנאטים שלא רוצים מצעדי גאווה ברחובות ורואים בלהט״בים חולים, סוטים וחוטאים. או, אלי ישי שבמערכת הבחירות האחרונה זיהם את המרחב הציבורי בשלטי חוצות נגד משפחות של "אבא ואבא" ו"אמא ואמא". וגם — ליצמן ודרעי ומפלגות הימין החרדי שהחמירו נהלים ביורוקרטיים מפלים מצד המדינה כלפי להט״ב.

נתניהו נוהג להתרברב בעזות מצח בזכויות שהשיגו להט״ב בישראל כדי לצייר את השלטון בראשותו כאביר זכויות. אלא ששביתת המחאה בשנה שעברה פרצה מול הלהט״בופובים בשלטון, שלא היו מוכנים לוותר במילימטר על מדיניות האפליה. אבל לא פחות חשוב, היא פרצה בחברה שבה להט״ב סובלים לא רק מאפליה אלימה מצד המדינה ומהסתה אלא גם מתקריות של תקיפות פיזיות שממשיכות את ההיגיון של האידיאולוגיה של מי שמבקשים למחוק את הלהט״ב מהמרחב הציבורי.

ההנצחה של אפליית להט״ב היא חלק מסדר־יום פוליטי של "הפרד ומשול" המשסע ומסית נגד עוד קבוצות בחברה — להט״בופוביה וגזענות זו אותה האלימות!

שלא במקרה, אותה הממשלה שמבקשת להקשות על מאבקים נגדה במישור המשפטי, גם מבקשת לפגוע בזכות השביתה, וכך בכוח של העבודה המאורגנת לשמש באופן אפקטיבי במאבק על תנאי המחיה של כולנו.

לקח מרכזי משביתת המחאה בשנה שבעברה הוא דווקא שדרוש מאבק עוצמתי יותר מ"שביתת עם" סמלית אחת. צריך לבנות מאבק רחב יותר, ממושך יותר, עוצמתי יותר וסביב שאיפה לשינוי עמוק יותר ברוח המאבק ההיסטורי לשחרור להט״ב שפרץ למרחב הציבורי עם מרד סטונוול ההרואי בארה״ב לפני חמישים שנה.

דרוש מאבק רחב נגד כל סדר־היום המסוכן של ימין קפיטליסטי שמקדם אפליה והסתה, מייבש את בתי החולים ושירותי הרווחה, מוכר את שוק הדיור לכרישי הנדל״ן ואת המשק לטייקונים, ומלבה סכסוך לאומי וכיבוש הרומס את חייהם של מיליונים נטולי זכויות ושולל כל אופק לשלום.

מצעד הגאווה חוגג את הישגי העבר, שהושגו בזכות ולא בחסד, אבל גם מזכיר שהמאבק נמשך. שאסור להסתפק בפירורים. שאסור להאמין לספינים.

המאבק לשוויון להט״ב יוכל לנצח רק כחלק ממאבק רחב נגד מערכת שלמה, קפיטליסטית, של אפליה ואי־שוויון. הצטרפו אלינו למאבק לשינוי סוציאליסטי!

המאבק נמשך! להט״ב לא יהיו #מחוץלחוק!
  • מאבק בכל צורות האפליה החוקית והחברתית ובאלימות על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. כן לעוד שביתת מחאה! התגייסות של ההסתדרות לקיום שביתת אזהרה בת יום בדרישה לביטול כל אפליה של להט״ב בחוק.
  • לעצור את ההתקפות של נתניהו, סמוטריץ', אוחנה והימין על הזכות לעתור משפטית נגד אפליה ונגד מהלכים דורסניים של הממשלה. לא ל"פסקת ההתגברות".
  • הומו זו לא קללה! קידום הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה, סקסיזם וגזענות, ולמען שוויון, בכלל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. קידום יוזמות של ארגוני עובדים, סטודנטים ותלמידים בנושא.
  • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בזכויות הורות ונישואים ובקבלת שירותים. הכרה בזכות לנישואים אזרחיים לכל. שוויון ברישום הורות ובאימוץ, ביטול אפליית להט״ב בחוק הפונדקאות, תוך מניעת ניצול מסחרי של נשים.
  • ביטול הוועדה לשינוי מין, והבטחת נגישות ומימון ציבורי מלא לכל השירותים הנדרשים והטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים/ות. לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות.
  • סמוטריץ' לא יקבע! להפריד דת ומדינה. להבטיח חופש פולחן וחופש מכפייה דתית. די לשימוש בתירוצים בכסות דתית להנצחת אפליה, הדרה ודיכוי. להוציא מחוץ לחוק "טיפולי המרה" לקטינים!
  • השקעה בהוסטלים ציבוריים ללהט״ב. די לייבוש ולהפרטת שירותי הרווחה והבריאות! מימון דרך העלאת המס על התאגידים הגדולים. השקעה נרחבת בדיור ציבורי למען פתרונות דיור בר־השגה ראוי לכל.
  • די ללהט״בופוביה, די לסקסיזם, די לגזענות! סוף לשימוש התעמולתי הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח של אפליה וכיבוש — כן למאבק בכיבוש ובמצור, ולמען שלום.
  • לא לממשלת ימין קפיטליסטית, לא למערכת שמנציחה אי־שוויון ואפליה. להיאבק לאלטרנטיבה סוציאליסטית!

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.