לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מחאת הלהט״ב
שוויון זכויות עכשיו! לא לממשלת אפליה וגזענות
נתניהו רוצה להנציח אפליית להט״ב. הציבור מתנגד ■ נתניהו חשב שזה יעבור בשקט. קיבל בתגובה שביתה היסטורית עם המונים ברחובות
1,957

1,957

נתניהו רוצה להנציח אפליית להט״ב. הציבור מתנגד. נתניהו חשב שזה יעבור בשקט. קיבל בתגובה שביתה היסטורית עם המונים ברחובות.

הגיע הזמן להגיד די לממשלה שחוסמת כל חקיקה פרו־להט״בית ומתנגדת לשוויון. הגיע הזמן להגיד די לממשלה שרומסת את העתיד של כולנו עם סדר יום של אפליה וגזענות. הגיע הזמן לבנות מאבק רחב ובלתי מתפשר למען שוויון וצדק חברתי.

כל שש המפלגות שיושבות בממשלה מתנגדות לשוויון מלא ללהט״ב. מלבד אפליה בחוק, להט״ב בישראל 2018 ממשיכים לסבול גם מאפליה חברתית, מהדרה והסתה, מעוני וממחסור בקורת גג ומאלימות — במיוחד כלפי טרנסים וטרנסיות. רק בשבוע שעבר נדקרה אישה טרנסית בדרום ת״א.

הממשלה שהצביעה בעד אפליית להט״ב הצביעה גם בעד חוק הלאום הגזעני, שמנציח ומחריף את האפליה הלאומית והגזענות. אותה הממשלה מתנגדת להשוואת קצבאות לשכר המינימום וממשיכה להתעלל בנכים ובקשישים. אותה הממשלה ממשיכה להחריף את המצור על שני מיליון תושבים עניים ברצועת עזה ודוחפת למלחמה חדשה שתביא להרס, שכול וחורבן.

המחאה היום צריכה להיות יריית הפתיחה במאבק למען שוויון ללהט״ב ולמען שוויון זכויות לכולם — די לאפליה על רקע נטייה מינית! די לאפליה על רקע מגדרי! די לאפליה על רקע לאומי ועדתי!

המאבק שלנו הוא לא רק למען שוויון בחוק אלא גם למען השקעה תקציבית נרחבת בשירותי בריאות, חינוך ורווחה נגישים ושוויוניים, לצד חיסול האפליה בתעסוקה ובשכר, ועקירת כל צורות האפליה בחברה מהשורש.

אפשר לנצח את הממשלה! המאבק היום זוכה לתמיכה ציבורית רחבה. עכשיו צריך לוודא שהמאבק לא יעצור אלא ימשיך וייבנה דרך סדרה של הפגנות, שביתות, דיונים על הצעדים הבאים והתארגנות.

לבנות את המאבק
 • מצעד הגאווה בירושלים ב־2 באוגוסט צריך להיות מפגן כוח עוצמתי נגד הממשלה.
 • תמיכת ההסתדרות, ארגון העובדים הגדול בישראל, חשובה מאוד. השלב הבא צריך להיות השבתה מלאה של המשק החל משביתת אזהרה של יום אחד.
 • קיום אסיפות ומעגלי דיון במרכזי הערים, בקמפוסים ובמקומות העבודה על הצעדים הבאים במאבק.
תנועת מאבק סוציאליסטי דורשת
 • סוף לאפליית זוגות חד־מיניים בזכויות הורות ונישואים ובקבלת שירותים. הכרה מיידית בזכות לרישום נישואים אזרחיים ללא כל אפליה.
 • מאבק בלתי מתפשר באלימות כלפי להט״ב ובכל צורות האפליה החוקית והחברתית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. להוציא מחוץ לחוק "טיפולי המרה" לילדים.
 • נגישות ומימון ציבורי מלא לכל השירותים הנדרשים והטיפולים הרלוונטיים עבור טרנסג׳נדרים/ות. לבטל את סעיף המין בתעודת הזהות.
 • קידום הסברה וחינוך נגד להט״בופוביה, סקסיזם וגזענות, ולמען שוויון, בכל בתי־הספר, הקמפוסים ומקומות העבודה. קידום יוזמות של ארגוני עובדים, סטודנטים ותלמידים בנושא.
 • כן להפרדה מלאה של דת ומדינה. כן לחופש פולחן ולחופש מכפייה דתית. סוף לשימוש בתירוצים דתיים להנצחת אפליה.
 • ביטול מיידי של חוק הלאום ושל כל אפליה בחוק. מאבק נגד כל אפליה, הסתה ודיכוי על רקע לאום, מוצא אתני, דת, מגדר, נטייה מינית.
 • סוף לשימוש התעמולתי הציני של הממשלה בהישגי המאבק הלהט״בי לצורך טיוח של אפליה וכיבוש — כן למאבק בכיבוש ובמצור, ולמען שלום.
 • מאבק נגד ממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו ולמען שינוי סוציאליסטי של החברה.

מסכימים? מסכימות? הצטרפו אלינו!

בואו לדבר על הצעדים הבאים במאבק: פגישת פעילים ופעילות בכיכר הבימה ביום רביעי, 25 ביולי, 19:30.

*   פלאייר הסברה של התנועה שחולק אתמול בעצרת ההמונים בכיכר רבין
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.