לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לעצור את הסיפוח
נתניהו וגנץ שוקלים הכרזת מלחמה — למען מי?
בצבא העריכו שאחת התוצאות האפשריות של קידום הפנטזיה של קומץ לאומנים משיחיים היא מלחמה. באמת הפתעה גדולה...
1,168

1,168

עצם האפשרות — הממשית עדיין — שהסיפוח ייצא לפועל מדגישה את הדחיפות במאבק נגדו.

בצבא העריכו שאחת התוצאות האפשריות של קידום הפנטזיה של קומץ לאומנים משיחיים היא מלחמה. באמת הפתעה גדולה...

האיום בפרובוקציה לאומנית, אליטיסטית, אנטי־דמוקרטית, המבקשת לרמוס ביהירות את הזכויות של מיליוני עובדים ועניים פלסטינים ולסכל כל אופק לשלום הוא הכרזת מלחמה.

אחר כך יספרו לנו שהם פועלים למען "ביטחון"? למען מי שוקלת ממשלת ההון המנותקת להכריז על מלחמת הסיפוח? למען האנשים העובדים והמובטלים בישראל שעליהם היא גוזרת מצוקה המונית ועוני? למען עתיד של רווחה, שוויון ושלום בין מיליוני ישראלים ומיליוני פלסטינים בין הירדן לים?

או אולי, בין השאר, כי נוח יותר לכמה גורמים בממסד ובמיוחד למושחת מבלפור ולפודלים שלו מכחול־לבן לצייר את עצמם כ"פטריוטים"? כידוע, זהו מפלטו האחרון של הנבל.

אין גבול לצביעות גם של גורמים באופוזיציה הקפיטליסטית, דוגמת שר האוצר לשעבר יאיר לפיד ואנשי 'יש עתיד', המתנגדים ב"חצי פה" ובעיקר בטיעונים כלכליים — מצד מי שלקחו חלק בגזירות על אנשים עובדים ועל השירותים החברתיים. כדאי להזכיר שהאחריות על מציאות של הסתה לאומנית, כיבוש מתמשך ומלחמות בשנים האחרונות על חשבון העתיד של כולנו מונחת גם ישירות על כתפיהם.

הרב חיים דרוקמן, ממנהיגי תנועת ההתנחלות, הסביר בריאיון רדיו כי "החלת הריבונות חשובה כדי להרוס את התפישה שיש כאן כיבוש". הסיפוח ממשיך את ההיגיון של המדיניות הכולאת מיליונים תחת כיבוש ומצור וללא זכויות בסיסיות. הוא ישרת גורמים אנטי־חברתיים, המעוניינים להשכיח מציאות של משבר כלכלי וחברתי חמור, לכפות חזון של אפרטהייד ולהנציח את סכסוך הדמים ואת העוני והמצוקה של מיליונים משני צידי השסע הלאומי. שלום דורש שוויון ורווחה.

אסור להשאיר לממשלה הזאת, המשרתת אוליגרכיה מושחתת וקומץ פנאטים מסוכנים, מרחב להתלבטות. בשביל שלום ורווחה צריך להיאבק. יחד — יהודים/ות וערבים/ות, ישראלים/ות ופלסטינים/ות — נעצור את מלחמת הסיפוח. יחד נעצור את ממשלת המנותקים הקפיטליסטית.
הצטרפו למאבק.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.