לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לעצור את הסיפוח
מחאה משותפת נגד הסיפוח והכיבוש בסמוך ליריחו
ישראלים ופלסטינים הפגינו נגד הסיפוח בצומת אלמוג, ליד יריחו, בשבת ■ פעילי מאבק סוציאליסטי הצטרפו ליוזמה של ארגון ״לוחמים לשלום״ יחד עם ארגונים נוספים
1,324

1,324

כ־150 מפגינות ומפגינים, ישראלים ופלסטינים, מכל הגילאים, הגיעו להפגין בצומת אלמוג, על יד יריחו, אתמול (27.06) נגד הסיפוח. המפגינים, הגיעו משני צדי הקו הירוק, עם שלטים עם הפנם של איאד אלחלאק ז״ל וג׳ורג׳ פלויד ז״ל — חיבור חשוב למחאה נגד האילמות המשטרתית בארה״ב — כמו גם עם סיסמאות נגד הכיבוש, נגד הסיפוח ונגד הממשלה הגזענית של נתניהו.

מאבק סוציאליסטי הצטרפה ליוזמה של ארגון ״לוחמים לשלום״ שאירגן את ההפגנה. פעילי מאבק סוציאליסטי הגיעו עם שלטים שקראו בעברית ובערבית ״יחד נגד הסיפוח והכיבוש — יחד נגד העוני והאבטלה״.

בצורה אופיינית להפגנות כאלו בשטחים, ההפגנה נערכה מול שוטרים וחיילים חמושים שנשלחו למנוע מחאה בנושא. נקראו סיסמאות בערבית, אנגלית ועברית בהפגנה, שהייתה מאוד רועשת, אך לא היה זכר לאלימות משום סוג מצד המפגינים.

למרות זאת, כוחות המשטרה עצרו באלימות מפגין פלסטיני, על לא עוול בכפו, אזקו אותו, הכניסו אותו לרכב משטרתי ועל פי עדויות הפעילים הכו אותו לאחר שהתרחקו כמה מאות מטרים מההפגנה. כשעה אחרי סיום ההפגנה העצור שוחרר. לאחר המעצר האלים כוחות המשטרה והחיילים החלו לדחוף מפגינים ולהדוף אותם לאחור. אחד מהם אף דחף אישה מבוגרת, שנפלה לקרקע — רק במזל המקרה לא הסתיים בפציעה חמורה.

הבריונות הזו נענתה בסיסמאות ״שוטר אלים חייב להיות בפנים״ ו-״יהודים וערבים מסרבים להיות אויבים״.

ההפגנה החשובה הזאת, התקיימה אחרי מספר הפגנות גדולות בשבועות האחרונים, כולל הפגנה של אלפי פלסטינים ביריחו והפגנת אלפים בכיכר רבין בתל אביב במוצ״ש לפני שבועיים.

איום הסיפוח שעל פי ההסכמים בין כחול לבן לליכוד עלול להתממש החל מיום רביעי הקרוב (01.07) מציב אתגר משמעותי לשמאל הישראלי והפלסטיני. למרות שעוד לא ברור בכלל האם ובאיזו מתכונת יתקיים הסיפוח המתוכנן — לאורך איזו תקופה, של אילו אזורים ובאיזה אופן — אנחנו לא יכולות לשבת ולחכות להבהרות כדי להתחיל להתנגד להחרפה עמוקה כל כך של הכיבוש.

הממשלה שמבשלת את הסיפוח היא אותה ממשלה שהפקירה כמיליון מובטלים חדשים (וגם מיליוני פלסטינים) בתקופת הקורונה, בזמן שהעבירה מיליארדי שקלים לטייקונים והטבות מס לנתניהו. אותה ממשלה שמאיימת עכשיו בהחרפה מסוכנת של הסכסוך וזורעת "הפרד ומשול" לאומני.

כדי לדחוף את נתניהו וממשלת האחדות הלאומית שלו לרדת מהתוכנית אנחנו צריכות להתארגן לפעולות מחאה נוספות, של יהודים וערבים, שיבהירו שאין לגיטימציה למהלך כזה. הפגנות גדולות בשטחים הפלסטינים וגם בישראל קריטיות כדי לחסום את הממשלה. זה אינטרס משותף של כולנו, ישראלים ופלסטינים, לבנות מאבק נגד מהלך שאם יתממש, עלול להוות נקודת תפנית היסטורית בסכסוך המדמם.

*   צילומים: מאבק סוציאליסטי
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.