הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
לקראת ממשלת הון וסיפוח
הם רבים על ג׳ובים ולמיליון ישראלים אין עבודה...
פלאייר שפעילי מאבק סוציאליסטי הפיצו בפעילות הסברה בתל אביב
1,034

זו לא הולכת להיות רק ממשלת ג׳ובים של פוליטיקאים מנותקים. זו ממשלת הצלה למושחת מבלפור, שרוב הציבור הצביע נגדו רק בתחילת מרץ. זו ממשלת חירום להצלת הטייקונים, שמקבלים 6 מיליארד שקל "חילוץ". זו ממשלת סיפוח להסלמת הסכסוך הלאומי ולהנצחת הכיבוש על חשבון החיים של כולנו. ממשלת "הפרד ומשול" שתשסה עניים בעניים, עובדים בעובדים, תנציח אפליה ופערים, ותדרוש מאיתנו להדק עוד יותר את החגורה כדי שבעלי ההון יוכלו לחזור להרוויח.

המאבקים נגד סדר היום המיועד של ממשלת ההון, השחיתות והסיפוח המתוכננת של נתניהו וגנץ מתחילים עוד לפני שהיא קמה. עובדי אל על, הרופאים המתמחים, עובדות ההוראה, מטפלות המשפחתונים, הסטודנטים, המחאה על עוני ואפליה בקרב ערבים, המחאה נגד רצח נשים, הפגנות למען פיצוי שכר מלא ונגד "המנותקים". כל אלה דורשים כבר עכשיו שינוי כיוון במשבר הזה: חילוץ ל־99%, לא לטייקונים.

לממשלת נתניהו החמישית שבדרך צריך גם להציב אלטרנטיבה מהותית. שלא יימכרו לנו שמאבקים חברתיים "לא צריכים להיות פוליטיים". מי ייבשו את מערכת הבריאות בעשור האחרון? מי הנציחו עוני, אי־שוויון ואפליה? מי החזיקו אותנו בשגרה "נורמלית" וסיפרו ש"נפלא פה" עד שברגע אחד רעידת האדמה של הקורונה חשפה עד כמה שבריריים תנאי הקיום של מיליוני בני־אדם בישראל? יש ממשלה, יש מפלגות שיושבות בה והשאלה היא את האינטרסים של מי הן משרתות.

כפי שתנועת מאבק סוציאליסטי הזהירה — כחול־לבן, מפלגת העבודה ולוי־אבקסיס הלכו להציל את המושחת מבלפור מכיוון שבסופו של דבר, לא רק שאין להם אסטרטגיה אפקטיבית בשביל להפיל אותו אלא שאין להם גם מחלוקות מהותיות מספיק מול המפלגה שהוא מנהיג.

לפוליטיקת הרע במיעוטו תמיד יש תירוצים. אבל היא אף פעם לא עוזרת להציב אופק לאלטרנטיבה המהותית שנחוצה, למאבק על שינוי עמוק בחברה. ברמה העולמית, השיטה הקפיטליסטית והפוליטיקה הלאומנית מוכיחות פשיטת רגל במשבר הזה.

הצטרפו למאבק לשינוי השיטה. הצטרפו למאבק נגד שלטון ההון, נגד שליטת הטייקונים בכלכלה ובפוליטיקה, נגד הרס הסביבה, נגד אפליה ולמען שינוי סוציאליסטי. הצטרפו למאבק סוציאליסטי.

חילוץ ל־99%, לא לטייקונים
  • חזרה לשגרה בכל מקום עבודה רק בכפוף להסכמת העובדים/ות וגורמי מקצוע רלוונטיים. הבטחת הגנה מירבית לעובדים מפני סכנת הדבקה.
  • בדיקות המוניות וחלוקת מסכות לכלל האוכלוסייה. הבטחת נגישות מלאה לבדיקות בחינם ולשירותי בריאות כנדרש לכלל האוכלוסייה ללא חיוב בגין שימוש וללא אפליה.
  • הבטחת 100% שכר לכל העובדים/ות, על חשבון המעבידים והמדינה. לא לסיוע לעסקים שגלגלו רווחי עתק בשנים האחרונות — כן לסיוע לעובדים, לנזקקים, לעסקים קטנים ולשירותים החברתיים.
  • מימון כספי הסיוע בעזרת ביטול הטבות המס לתאגידים הגדולים, הטלת מס חירום על העשירים ביותר והתאגידים הגדולים והחזרה לבעלות ציבורית של משאבי הגז ומפעלי ים המלח.
  • פתיחת המאזנים המלאים של כל עסק, המפטר או מוציא לחל״ת, בפני העובדים/ות ומומחים מטעמם, והבטחת זכות וטו לנציגות העובדים על כל מהלך של צמצומים.
  • הקפאת תשלומי שכר־דירה על תקופת ההשבתה ופטור לשוכרים שהכנסתם נפגעה, תוך העמדת פיצוי מהמדינה למשכירים קטנים על בסיס צורך מוכח. השקעה נרחבת בבנייה ירוקה של דיור ציבורי איכותי להשכרה.
  • הקפאת תשלומי משכנתאות, הלוואות וחשבונות בסיסיים למשקי הבית, תוך ביטול ריביות וקנסות פיגורים על תקופת המשבר. החזרת הבנקים לידי המדינה, במטרה שיתנהלו לתועלת הציבור ותחת פיקוח ציבורי ודמוקרטי.
  • סוף למדיניות ייבוש והפרטת מערכת הבריאות שהביאה למחדל חוסר ההיערכות. לטובת מימון מערכת הבריאות, החזרת מס הבריאות המקביל על המעבידים, שנתניהו ביטל ב־1997.
  • כפיית מצוקה כלכלית פוגעת במאבק במגפה — לבטל את כלל הסנקציות הכלכליות על תושבי הגדה המערבית ורצועת עזה, כולל הקפאת כספי המיסים הפלסטיניים. די למצור ולכיבוש, כן למאבק לשלום.
  • מאבק למען כלכלה וחברה שיתנהלו על בסיס תכנון דמוקרטי וסוציאליסטי לרווחת הכלל, באופן שיציב במרכז בריאות, פרנסה וסביבה על פני רווחי אוליגרכיה של קומץ טייקונים שגוררת את העולם לתהום.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.