לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סביבה
קריסת ה"לבנייה" בחיפה
בתקשורת מדברים על אירוע קריסת מגדל הקירור לשעבר בבתי הזיקוק בחיפה בדגש על הסמל שנפל, אך זהו גם מחדל מסוכן שרק בנס הסתיים בפצוע אחד
843

843

בתקשורת מדברים על אירוע קריסת מגדל הקירור לשעבר בבתי הזיקוק בחיפה בדגש על הסמל שנפל, אך זהו גם מחדל מסוכן שרק בנס הסתיים בפצוע אחד.

המבנה הזה, שכבר לפני מספר ימים נפל חלק מקיר הבטון שלו, נמצא צמוד למרכז המבקרים, אזור שבו עוברים עובדים ואלפי מבקרים בשגרה.

הנהלת בז״ן חסכה בכסף קטן כשהחליטה לפני מספר שנים לחזק בהתזת בטון רק את ה"לבנייה" השנייה כדי להפכה למרכז מבקרים. אז במשך שנים ההנהלה והמפקחים לא חשבו לבדוק את עמידות המבנה הזה ולחזק אותו?

בקפיטליזם כמו בקפיטליזם, שיקולי הרווח גוברים על שיקולי בטיחות.

בז״ן הוא אחד המפעלים המזהמים בישראל. אנחנו אומרים:
  • לחקור, תחת פיקוח ועד העובדים, את המחדלים שהובילו לקריסת המבנה ואת תנאי הבטיחות, העבודה והזיהום בבז״ן.
  • להחזיר לבעלות המדינה את בז״ן — הרווחים של משפחת עופר עולים לציבור בבריאות.
  • להתחיל מיידית תהליך הסבה לסיום ייצור מוצרי נפט מזהמים ולהשתלבות בתעשיית אנרגיה מתחדשת, ללא פגיעה בעובדים ותחת פיקוח של העובדים והציבור הרחב, בשיתוף ארגוני סביבה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.