לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק למען זכות ההפלה
לבטל את הוועדות להפסקת הריון בישראל
כן להבטחת נגישות מלאה להליכי הפסקת היריון במערכת הציבורית בחינם לכולן ובכל גיל
951

951

בישראל אישה חייבת לעבור ועדה ציבורית כדי לקבל היתר לבצע הפלה. הוועדה מאשרת הפלות רק בכפוף לארבעה קריטריונים. עצם קיום הוועדה הוא שלילה מזעזעת של זכותנו על גופנו. נשים רבות נאלצות לשקר כדי להשיג היתר ולעבור מסכת של שאלות חודרניות ויחס משפיל.

מי שביכולתה לשלם כמה אלפי שקלים תוכל לבצע הליך מהיר יותר בקליניקה פרטית, אך גם שם היא חייבת לעבור ועדה. קיום הוועדה מבטא תפיסה שלפיה הגוף שלנו לא שייך לנו ואף משמש ככלי במלחמה הדמוגרפית נגד הפלסטינים.

בדצמבר, הצהיר שר הבריאות הורוביץ שהוא מתכוון לערוך רפורמה בוועדות להפסקת הריון, ושיתמוך בחקיקה שתאפשר לנשים עד השבוע ה־12 להפיל בלי לעבור דרכן. חקיקה כזאת עדיין לא נראית באופק והרפורמה כוללת בעיקרה שינויים קוסמטיים ולא מטפלת בשורש הבעיה. נראה שלמרצ חשוב יותר לשמור על הברית עם הימין השמרני בממשלה מאשר הגנה על זכויות הנשים.

בחודשים האחרונים קואליציית ארגוני נשים מקדמת עצומה בדרישה מהורוביץ לבטל את הוועדות. הלקח מהמאבק למען זכות ההפלה בארה״ב הוא שתחת הקפיטליזם, גם זכויות שכבר הושגו במאבק ממושך נמצאות בסכנת ביטול. בארץ, קיום הוועדות מהווה פתח לימין להתקיף ולהגביל עוד יותר את זכות ההפלה.

כדי למנוע תרחיש כזה ולהבטיח את הזכות שלנו על גופנו וחיינו, אנחנו צריכות להיאבק. המאבק חייב לכלול יותר מעצומות בלבד, ולהיבנות מהשטח, דרך התארגנויות ושביתות בתיכונים, בקמפוסים ובמקומות העבודה. אנחנו אומרות: כן לביטול הוועדות והבטחת נגישות מלאה להליכי הפסקת היריון במערכת הציבורית בחינם לכולן ובכל גיל.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.