לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לשבות בעד "כולם תמורת כולם", סיום המלחמה ונגד ממשלת הדמים
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
דיווח
ההפצצה שמחקה משפחות בדיר אל־בלח
תנועת מאבק סוציאליסטי ניצבת בסולידריות ומרכינה ראש לזכר כל הקורבנות של א.נשים מהשורה משני צידי הגדר באירועי הדמים ■ בין כ־400 התושבים והתושבות שנספו אתמול (ראשון) בהפצצות ברצועת עזה, נהרגו באבחה אחת כ־23 מבני ובנות משפחתו של העיתונאי הפלסטיני אחמד א־נאעוק, מדיר אל־בלח
594

594

תנועת מאבק סוציאליסטי ניצבת בסולידריות ומרכינה ראש לזכר כל הקורבנות של א.נשים מהשורה משני צידי הגדר באירועי הדמים. נמשיך להשמיע קול בלתי מתפשר בדרישה לעצירה מיידית של ההפצצות ומתקפת הנקם של ממשלת נתניהו–בן גביר–גנץ, הממיטה חורבן ומרחץ דמים בממדים חסרי־תקדים, שנועדו יותר מכול להגן על גורמי היסוד למשבר הנוכחי — מציאות של מצור ודיכוי לאומי קיצוני של מיליוני פלסטינים תחת שלטון ההון הישראלי.

בין כ־400 התושבים והתושבות שנספו אתמול (ראשון) בהפצצות ברצועת עזה, נהרגו באבחה אחת, כפי הנראה לפנות בוקר, כ־23 מבני ובנות משפחתו של העיתונאי הפלסטיני אחמד א־נאעוק, מדיר אל־בלח. אחמד שכל את אביו, שני אחיו, שלוש מאחיותיו, ולפחות 15 מאחייניותיו ואחייניו, שטרם מלאו להם 15 (ראו פוסט שפירסם אחמד בטוויטר/X לאחר ההפצצה).

ב־2018, על רקע הפגנות המחאה על גבול רצועת עזה, אחמד שוחח איתנו על רקע השכול, התנאים הבלתי נסבלים תחת תוקפנות המצור, ועל רקע ההפגנות, שנתקלו בדיכוי צבאי כבד, לרבות הרג נרחב של מפגינים לא חמושים. "אנחנו הפלסטינים בעזה, ככל שהורגים אותנו יותר, זה רק מגביר את הכעס. אם למשל הצבא הישראלי הורג את אחי, אני לא אשאר בפחד בבית. והצבא הישראלי הרג את אחי במלחמה האחרונה", הזכיר אז איך עוד במהלך המתקפה בעזה ב־2014, בעודו בן 20, שכל את אחיו הגדול וחברים. בשנת 2020 איבד את אימו, לאחר שהשלטון הישראלי סירב לאפשר לה גישה לטיפול רפואי מחוץ לעזה.

ליבנו מתקומם בסולידריות עם אחמד על הזוועה הנוספת שפקדה אותו כעת בהפצצות, ועם המוני המשפחות השכולות בשעה קשה זו.

משפחות שלמות נקברו תחת ההריסות בדיר אל־בלח, שנמצאת במרכז הרצועה, הרחק מדרום לנחל עזה, כלומר, בשטח שתושבי צפון הרצועה נדרשו תחילה תחת איומי הפצצות להימלט אליו על נפשותיהם. בסיקור בשטח של צוות תקשורת של 'אל־ג׳זירה' ניתן לראות את חורבות אחד הבניינים שהופצצו — בניין בן ארבע קומות בשכונת אל־ברכה, בו שהו עשרות בני־אדם ממשפחת אל־כורד, ושכנים ותושבים מנסים לחלץ בעצמם ניצולים והרוגים בין ההריסות, ומבלי שיהיה ברשותם ציוד מתאים. צוותי החילוץ וההצלה ברצועה קורסים תחת העומס, ולפי הערכות שדווחו, מעל אלף בני אדם עדיין קבורים תחת ההריסות.

קראו את דבריו של אחמד בראיון שערכנו איתו לאתר 'מאבק סוציאליסטי' לפני חמש שנים, כשחתם בפנייה גם לצעירים ישראלים: "משני הצדדים יש קורבנות. המצב שלנו בעזה פשוט קטסטרופלי", והוא קרא למאבק, "ישראלים בגילי צריכים לפתוח את העיניים יותר. מה שהממשלה הישראלית עושה הוא מאוד גרוע. הם צריכים להתנגד לזה... אם הם יבואו בדרישות [בנושא הזה] לממשלה הישראלית, לדעתי יש לנו סיכוי לעתיד. כולנו צריכים לקום נגד דיכוי וחוסר צדק ולדרוש חיים נורמליים, חיים שיבטיחו שוויון לכולם". (ראו ראיון מלא, "זה היה מזעזע. מדי פעם ראיתי מפגינים שנורו נסחבים לאמבולנסים", 10.05.2018)

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.