לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
פלייר הסברה
להשבית את המשק — בדרישה לשחרור 'כולם תמורת כולם' וסיום המלחמה
לתמוך בדרישת חלק ממשפחות החטופים מההסתדרות לשביתה כללית — לחזק את המאבק בממשלת נתניהו והימין הקיצוני, שמסרבת לעסקה כדי להמשיך את המלחמה. כן להפלת ממשלת הדמים כחלק ממאבק במכלול סדר־יומה
76

76

עשרות אלפים השתתפו אמש (מוצ״ש) בהפגנות בדרישה ל-"עסקה עכשיו" ול-"בחירות עכשיו" בתל אביב, בירושלים, בחיפה, בבאר שבע ומול ביתו של נתניהו בשכונת הווילות בקיסריה.

פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי השתתפו בהפגנה בהובלת משפחות חטופים שהתקיימה מול שער בגין של הקריה, וצעדו משם יחד עם עוד אלפי מפגינות ומפגינים למטה ההסתדרות, בקריאה להכריז על שביתה כללית במשק. החזקנו שלטים בעברית ובערבית שעליהם נכתב "שביתה כללית לעצירת מרחץ הדמים. כולם תמורת כולם, שיקום ורווחה", וחילקנו פלייר הסברה קצר שמובא כאן.


שביתת המחאה שהתארגנה ביום חמישי האחרון (27.6), בעיקר על בסיס ימי חופש ומחלה, צריכה להיות צעד בדרך לשביתה כללית שתשתק את המשק, ותעזור להגביר את הלחץ על ממשלת נתניהו והימין הקיצוני, להשבת כולם תמורת כולם ולסיום 265 יום של תופת ומרחץ דמים מזוויע בעזה — שלא נועד ולא מסוגל לשחרר את החטופים או לקדם ביטחון אישי עבור ישראלים מהשורה.

ללא התעצמות המחאה, ממשלת נתניהו, סמוטריץ' ובן גביר תמשיך לטרפד כל מתווה להפסקת אש, שדרוש גם להשבת החטופים, במסגרת עסקה. הם ימשיכו לשלוח מכת״זיות ופרשי משטרה כדי להשתיק את משפחות החטופים. בינתיים, עוד ועוד חטופים נהרגים בתופת, ובתנאי הרעב והחורבן, ששלטון הימין הישראלי המיט על תושבי הרצועה, עם רבבות הרוגים ופצועים.

משפחות החטופים ותומכיהם.ן קוראות להסתדרות להכריז על שביתה כללית. יו״ר ההסתדרות, בר־דוד מסרב. מתחילת משבר הדמים, הוא תמך במלחמה האסונית של ממשלת נתניהו ופעל כדי להבטיח את יציבותה. יחד עם זאת, הלחץ שהופעל עליו מצד המחאה הביאה להכרזה של שביתה של 100 דקות בהזדהות עם החטופים. זה היה צעד סמלי ללא שום דרישה מהממשלה. אבל הוא המחיש את התפקיד הפוטנציאלי של העבודה המאורגנת במאבק לחילוץ ציבור העובדות והעובדים מכל הקהילות הלאומיות ממשבר הדמים.

אסור להשאיר את ההכרעה לגבי השבתת המשק בידיים של בר־דוד. צריך להפעיל עליו לחץ, אבל לא להסתפק בזה ולא לחכות לו. זה הזמן לארגן אסיפות במקומות העבודה, משמרות מחאה מחוץ למקומות עבודה גדולים — כולל בתי חולים, בהמשך למשמרות המחאה נגד אלימות משטרתית בתחילת השבוע — ואף שביתות סולידריות בדרישה לשחרור כולם תמורת כולם וסיום המלחמה! זה הזמן לבניית מאבק חוצה קהילות במקומות עבודה גם נגד הגזענות והרדיפה הפוליטית של מתנגדות ומתנגדי מלחמה — להפיל את החוק לסתימת פיות באקדמיה.

אנחנו קוראים וקוראות:
  • ליזום עוד פעולות מחאה, שביתות בקמפוסים ובמקומות העבודה — לדרוש השבת כולם תמורת כולם וסיום המלחמה.
  • לארגן אסיפות בקמפוסים ובמקומות העבודה שידונו על צעדי מאבק נגד הממשלה ועל דרכים לקדם את הדרישה של חלק ממשפחות חטופים מההסתדרות להוביל שביתה כללית במשק.
  • די לרדיפה הפוליטית של הציבור הערבי־פלסטיני ושל מתנגדי מלחמה בקמפוסים, במקומות העבודה ובמרחב הציבורי. להתנגד לקמפיין ההסתה והרדיפה של התאחדות הסטודנטים הארצית — להפיל את החוק לסתימת פיות באקדמיה. די לאלימות המשטרתית.

להיאבק למען פתרון שורשי:

  • אין פתרון ללא מאבק לעצירה מיידית ומוחלטת של האש, ללא קיום חילופי שבויים־אסירים 'כולם תמורת כולם', ללא הוצאת כל כוחות הצבא מהרצועה והסרת המצור, ללא מאבק למניעת פלישה ללבנון והסלמה אזורית, וללא מאבק להסתלקות נתניהו וממשלת הדמים.
  • די למדיניות "ניהול הסכסוך" שהובילו כל מפלגות הממסד. אותה המדיניות סללה את הדרך למשבר החטופים כחלק ממשבר הדמים, דרך מעצרים המוניים בשגרה של פלסטינים, כולל קטינים וקטינות, שבפועל נחטפים בידי כוחות צבא ובידי משטרת בן־גביר. רבים מהם מוחזקים בתנאים קשים, ללא משפט, ללא אישום כלשהו.
  • להיאבק למען פתרון שורשי. סוף למצור, לכיבוש, ולדיכוי הלאומי המושלטים על מיליוני פלסטינים, וסוף לשלטון ההון הישראלי ולמלחמות אימפריאליסטיות — כן לחלופה של שינוי סוציאליסטי, שתאפשר אופק לשלום אזורי, על יסוד זכויות שוות לקיום, להגדרה עצמית ולחיים בביטחון אישי וברווחה.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.