לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
פלייר הסברה
לעצור את מרחץ הדמים, לדרוש 'כולם תמורת כולם', להפיל את הממשלה — להשבית את כל המשק
נתניהו, בן גביר וסמוטריץ' שוב מנסים להתנקש בעסקת שחרור חטופים והפסקת אש. הם בועטים ביהירות בכל מתווה לעסקה למעלה מחצי שנה. הם מאיימים להצית תבערה אזורית עם מתקפת דמים על לבנון ■ להשבית להם את כל המשק! לבנות מאבק מתעצם עד שחרור 'כולם תמורת כולם' וסיום מוחלט של המלחמה
65

65

נתניהו, בן גביר וסמוטריץ' שוב מנסים להתנקש בעסקת שחרור חטופים והפסקת אש. נתניהו תידרך כתבים בשם "גורם ביטחוני בכיר" וסמוטריץ' בקולו שלו: הם נגד עסקה שתסיים את המלחמה.

הם בועטים ביהירות בכל מתווה לעסקת שבויים למעלה מחצי שנה. הם מאיימים להצית תבערה אזורית עם מתקפת דמים על לבנון, ולא, לא למען משפחות המפונים שאותם ממשלת הדמים זורקת לכלבים.
הם נחושים להמשך להרעיב מיליונים בעזה, להרוס את תשתיות החיים ולתדלק התפשטות מסוכנת של מגפות, גם אחרי שרבבות כבר נספו בתופת — לא, לא בשביל הביטחון של הישראלים והישראליות מהשורה ולא למען שחרור החטופים שנהרגים בתופת ושאת המשפחות שלהם הממשלה משתיקה במכת״זיות ומעצרי שווא.
הם מנהלים מלחמה למען ביצור שלטון הימין, ביצור ההתנחלויות, ביצור הכיבוש. את עזה הם רוצים לחלק למובלעות של עוני, תחת שליטה צבאית ישראלית.

די להרג, די לשכול, די להרס, די לחורבן. הידיים של הממשלה הזאת מגואלות בדם.
להשבית להם את כל המשק! לבנות מאבק מתעצם עד שחרור 'כולם תמורת כולם' וסיום מוחלט של המלחמה

מטה משפחות החטופים הבהיר כי אם הממשלה שוב תסכל את העסקה "לא יהיה מנוס מיציאה של מיליוני ישראלים לרחובות". עוד ארגוני מחאה הצטרפו לקריאה לארגן הפגנה של מיליון מפגינות ומפגינים וקראו לציבור לשבות ביום ראשון ה־7.7 כדי להפיל את הממשלה.

אבל איך נעשה את זה?

השביתה היעילה, החזקה, והרחבה ביותר היא שביתה שנשענת על הכוח החברתי של כלל מעמד העובדות והעובדים בחברה — יהודיות וערביות, ישראלים ופלסטינים.

זה למה השיטה של הממשלה היא "הפרד ומשול". זה למה השרים מסיתים את הציבור הישראלי נגד המחאות של הצעירות והצעירים הפלסטינים — ובאופן בזוי חלק מ"ראשי המחאה" משתפים עם זה פעולה. זה למה הממשלה רוצה להשתיק בחוק כל גילוי סולידריות במוסדות האקדמיים בישראל עם המאבק של הצעירות והצעירים הפלסטינים נגד מרחץ הדמים בעזה.

אנחנו צריכות וצריכים שביתה סולידרית, חוצת קהילות לאומיות, שתשתק להם את המשק — את משרדי הממשלה, את הבורסה ואת הבנקים, את המפעלים ואת נמלי הים. רק ככה הם יבינו שאין "עסקים כרגיל" בזמן משבר דמים שרק הופך להיות יותר מזוויע!

ההסתדרות היא ארגון העובדות והעובדים הגדול במשק, שהשביתה שלו לפני שנה שיבשה לחלוטין את תוכנית "ההפיכה המשפטית" של נתניהו־לוין. יו״ר ההסתדרות בר דוד משלם מס שפתיים למחאה למען בחירות עכשיו ועסקה עכשיו — "חייבים לקבוע תאריך בחירות, לסיים את המלחמה בהסכם חטופים..." (25.6) — אך שוב מצהיר כי הוא לא "קבלן שביתות". אל תהיה קבלן, ואל תהיה חסם. זוז הצידה! תן לחברי וחברות ההסתדרות להחליט.

העבודה המאורגנת בישראל צריכה לנקוט עמדה למען עסקה, למען סיום המלחמה, למען הפלת ממשל הדמים, נגד הקיטלוג של צעירות וצעירים שיוצאים להפגין כ"תומכי טרור", נגד דיכוי לאומי, נגד מצור וכיבוש שנכפה על מיליוני עובדות ועובדים מהצד השני של הקו הירוק. למען שיקום ורווחה על חשבון הבנקים והטייקונים שגם עכשיו גורפים רווחים ודיבידנדים.

היוזמה לשביתה כללית לא תיבנה דרך פגישות בחדרים סגורים של "ראשי המחאה" עם "ראשי ההסתדרות". היא צריכה להיבנות מלמטה: דרך אסיפות במקומות העבודה והלימודים, דרך דיונים והחלטות של ועדי עובדות ועובדים ואגודות מקצועיות.
כפי שהתארגנות "החלוקים הלבנים" הצליחה ללחוץ על הנהגת ההסתדרות הרפואית להשבית צוותי רפואה בבתי חולים במחאה על האלימות המשטרתית בהפגנות, כפי שיוזמות של סטודנטיות וסטודנטים למען עסקה הצליחו ללחוץ על אגודות להשבית את הקמפוסים, כך אפשר להניע מהלך שיביא גם לשביתה כללית בהובלת ההסתדרות וכלל ארגוני העובדות והעובדים.

אנחנו קוראים וקוראות:

  • ליזום עוד פעולות מחאה, שביתות בקמפוסים ובמקומות העבודה — לדרוש השבת כולם תמורת כולם וסיום המלחמה.
  • לארגן אסיפות בקמפוסים ובמקומות העבודה שידונו על צעדי מאבק נגד הממשלה ועל דרכים לקדם את הדרישה של חלק ממשפחות החטופים מההסתדרות להוביל שביתה כללית במשק.
  • די לרדיפה הפוליטית של הציבור הערבי־פלסטיני ושל מתנגדי מלחמה בקמפוסים, במקומות העבודה ובמרחב הציבורי. להתנגד לקמפיין ההסתה והרדיפה של התאחדות הסטודנטים הארצית — להפיל את החוק לסתימת פיות באקדמיה. די לאלימות המשטרתית.

להיאבק למען פתרון שורשי:

  • אין פתרון ללא מאבק לעצירה מיידית ומוחלטת של האש, ללא קיום חילופי שבויים־אסירים 'כולם תמורת כולם', ללא הוצאת כל כוחות הצבא מהרצועה והסרת המצור, ללא מאבק למניעת פלישה ללבנון והסלמה אזורית, וללא מאבק להסתלקות נתניהו וממשלת הדמים.
  • די למדיניות "ניהול הסכסוך" שהובילו כל מפלגות הממסד. אותה המדיניות סללה את הדרך למשבר החטופים כחלק ממשבר הדמים, דרך מעצרים המוניים בשגרה של פלסטינים, כולל קטינים וקטינות, שבפועל נחטפים בידי כוחות צבא ובידי משטרת בן־גביר. רבים מהם מוחזקים בתנאים קשים, ללא משפט, ללא אישום כלשהו.
  • להיאבק למען פתרון שורשי. סוף למצור, לכיבוש, ולדיכוי הלאומי המושלטים על מיליוני פלסטינים, וסוף לשלטון ההון הישראלי ולמלחמות אימפריאליסטיות. לקחת את משאבי הענק מהאוליגרכיות בישראל ובאזור לשיקום עזה, בשליטה דמוקרטית של התושבים, לשיקום כלל הקהילות הנפגעות, ולמיגור העוני.
  • כן לחלופה של שינוי סוציאליסטי, שתאפשר אופק לשלום אזורי, על יסוד זכויות שוות לקיום, להגדרה עצמית ולחיים בביטחון אישי וברווחה.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.