לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
האם נאט''ו תציל את קוסובו?
לנאט״ו אין רקורד מפואר בהגנה על זכויותיהם של מיעוטים מדוכאים
2,191

2,191

הפצצות נאט״ו החריפו את המצוקה הקשה של תושבי קוסובו. במקום להביא לסוף הטיהור האתני, ההפצצות סיפקו למילוסביץ' מסך עשן שאיפשר לו להגביר את התכיפות וההיקף של מעשי הטבח והזוועות, ובאותו זמן חיזקו את אחיזתו בשלטון בסרביה ופגעו באופוזיציה של העובדים למשטר הגנגסטרים הברוטאלי שלו.

לנאט״ו אין רקורד מפואר בהגנה על זכויותיהם של מיעוטים מדוכאים. נאט״ו אף פעם לא תמכה בזכות של תושבי קוסובו להגדרה עצמית, והיא מתעלמת מהמלחמה האכזרית שמנהלת תורכיה, חברת הברית, נגד המיעוט הכורדי בשטחה. הסיוע העלוב שמוגש לפליטים בגבולות קוסובו מוכיח שלא הדאגה לאלבנים בקוסובו הניעה את נאט״ו. פעולות נאט״ו לא יפתרו דבר, אלא רק יוסיפו שמן למדורת הלאומנות שמאיימת להבעיר את האזור כולו.

לאנשי קוסובו אין סיבה לתת אמון בנאט״ו. נאט״ו לא תגן עליהם. תושבי קוסובו צריכים לארגן מיליציות עממיות כדי להגן על עצמם מפני התקפות, ובמקביל לקרוא לעובדים בסרביה להילחם עבור זכויותיהם הדמוקרטיות, להתנגד לשלטון ולהדיח את מילוסביץ' העריץ והאליטה הרקובה ששולטת בסרביה.

הקפיטליזם — שלטון הרווחים ובעלי ההון — הביא רק אומללות לעובדים ביוגוסלביה לשעבר. אליטות מחרחרות מלחמה שולטות בהם בעריצות, ונאחזות בשלטון על־ידי יצירת בקיעים שמפרידים בין ההמונים. הדרך היחידה לעובדים להשתחרר מהסיוט שבו הם נמצאים, בין אם הם אנשי קוסובו, אלבנים, סרבים או מקדונים, היא להתאחד, להפיל את המשטרים הקיימים ולהקים ממשלות עובדים.

אנו קוראים ל:

  • הגדרה עצמית לקוסובו (תוך שמירת זכויות התושבים הסרבים באזור)!
  • תמיכה בעובדים בקוסובו ובסרביה במאבק להדחת מילוסביץ'
  • מאבק מאוחד של העובדים להפלת המשטרים הריאקציונריים בבלקן
  • התנגדות להפצצות נאט״ו, שמחמירות את המצב בקוסובו וגורמות סבל לעם הסרבי במקום לפתור את הבעיות!
  • אי־אמון במעצמות הקפיטליסטיות — לסלק את האימפריאליזם מהבלקן
  • הקמת קונפדרציה סוציאליסטית של הבלקן על בסיס הצטרפות חופשית ומעמד שווה של עמי האזור
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.