בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
נשבר לנו!
אותנו, הצעירים, דופקים בבית־ספר, בצבא ובעבודה. אנחנו יכולים להמשיך לסבול ולקטר, או להיאבק עד שנקבל יחס וזכויות של בני־אדם.
1,824

לנו, הנוער, נמאס מהמימסד שמשפיל אותנו, מתנשא עלינו ודוחק אותנו הצידה. נשבר לנו ממערכת חינוך מדכאת שחוסמת את האינדיבידואליות, היצירתיות והיוזמה שלנו, מלמדת אותנו שאנחנו טיפשים ודורשת שנציית למבוגרים מאיתנו כמו עדר כבשים לרועה. נמאס לנו ממדינה שמצפה מאיתנו להקריב שלוש שנים מהחיים שלנו, תמורת פחות מדמי כיס, בצבא שבו אנחנו חשופים כל הזמן להשפלות, עלבונות ועונשים לפי הקריזות של איזה קצין סאדיסט, ושהחיילות בו נמצאות תחת איום מתמיד של הטרדה מינית (וגם אונס, כמו שקרה בצריפין).

ומה אנחנו מקבלים בתמורה להקרבה שלנו, לסבל ולהשפלה?

עבודות דפוקות בשכר עלוב כמלצרים/יות, ברמנים/יות או שליחים/ות. עבודות שאפשר לזרוק אותנו מהן כל דקה, שאין לנו שום ביטחון בהן, שלא לדבר על קביעות או פנסיה. אף אחת מהזכויות שההורים שלנו נהנו מהן פעם. איזה סיכוי יש לנו להצליח אי־פעם לבנות איזשהו עתיד בשביל עצמנו?

אנחנו הדור שנולד לתוך חברה מתנוונת שהולכת ונרקבת. שנולד בתקופה שבה הקפיטליזם החולני, לא רק בארץ אלא בכל העולם, מפרפר בעווית הגסיסה שלו; שבה מדינת הרווחה מתפרקת, ומי שאמורים להיות מנהיגים ומודלים לחיקוי הם טיפשים נטולי עקרונות ומושחתים שלא מסוגלים להסתכל יותר מיום קדימה, עסוקים בלרפד את הכיסים שלהם ומשאירים אותנו לשקוע בבוץ. אנחנו הקורבנות של העידן הזה, העידן הקפיטליסטי. אבל אנחנו לא מוכנים להיגרר למטה ולטבוע בבור השופכין שבו הוא יהרוס את עצמו.

הגיע הזמן שנקום ונחזיר מלחמה כדי לקחת את השליטה על החיים שלנו והעתיד שלנו!

כל עוד אנחנו מפולגים, הממסד יכול למחוץ אותנו אחד אחד. אבל אם נתאחד, נהפוך לכוח שאי־אפשר לעצור אותו!

בבתי־הספר אנחנו צריכים להילחם נגד השיטה שמדביקה לנו תווית של כישלונות, ומחנכת אותנו להשלים עם שיעמום. להילחם למען מערכת חינוך שמפתחת את הכישרונות והיצירתיות שלנו באופן מלא, ושבה לכל צעיר או צעירה, לא חשוב אם הם מרמת־השרון או מרמלה, יש גישה חופשית להשכלה גבוהה.

אנחנו חייבים להתחיל בזה שנארגן את הכיתה והשיכבה שלנו במאבקים, כולל הפגנות, התבצרויות ושביתות, להשגת דרישות בסיסיות כמו הזכות של התלמידים לבחור את מועצות התלמידים (ולהפוך אותן לגופים שלא רק מארגנים מסיבות והפסקות פעילות אלא גם משתתפים בניהול בית הספר יחד עם המורים וההורים) הזכות ללבוש מה שבא לנו ודרישות לשיפור התנאים הפיזיים בכיתות, כמו הקטנת הצפיפות והתקנה של מזגנים וקוּלרים. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ בשביל להשיג את התמיכה של כמה שיותר הורים ומורים במאבק שלנו. עם הניסיון ממאבקים כאלה והכוחות שנגייס מתוכם נוכל להמשיך להילחם בשביל דרישות רחבות ומשמעותיות יותר.

אבל בסופו של דבר, אנחנו חייבים להיאבק כדי להפיל את השיטה הקפיטליסטית הרקובה הזאת, שבה התעשיות, בני־האדם והמשאבים הטבעיים מנוצלים, ומבוזבזים, כדי לייצר רווחים בשביל כמה מיליארדרים. אנחנו חייבים להילחם כדי להחליף אותה בחברה סוציאליסטית, שבה הנוער והעובדים ישלטו במשאבים של כדור הארץ, ובתכנון דמוקרטי ישתמשו בהם כדי לחלץ את כל אוכלוסיית העולם מתוך העוני והדיכוי ולאפשר התפתחות חופשית ומלאה של כל בני האדם.

אנחנו דורשים:

  • חינוך איכותי חינם לכולם.
  • דמוקרטיה בבתי הספר. הזכות של התלמידים לבחור את מועצת התלמידים, שתורכב מנציגים שיהיו חייבים לדווח על המעשים שלהם לתלמידים שבחרו בהם ושאפשר יהיה להחליף אותם.
  • הקמת מועצות שייבחרו בצורה דמוקרטית של תלמידים, הורים ומורים. המועצות האלה יתכננו את תוכנית הלימודים, יחליטו איך להשתמש במימון שמקבל בית הספר ואיך להתמודד עם בעיות כמו אלימות
  • השקעה מסיבית בחינוך — כדי לשפר את התנאים הפיזיים ולממן רכישה של ספרים וציוד שיסופקו חינם
  • ביטול הבגרויות ובחינות מפלות אחרות, שהמטרה היחידה שלהן היא לסווג את רוב התלמידים ככישלונות, ועל ידי כך להצדיק את זה שמונעים מהם גישה להשכלה גבוהה.
  • שכר מינימום לפחות לכל חייל/ת.
  • מאבק מאוחד של נוער ועובדים צעירים נגד שכר נמוך ולהשגת הזכות לקביעות, פנסיה, חופשות בתשלום וזכויות נוספות בכל מקום עבודה.

אם גם לך נמאס, אם אתה כועס ומוכן להילחם, הצטרף אלינו!
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.