לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
עובדי הרכבת ניצחו!
בלילה שעבר הגיעו נציגי ההסתדרות וההנהלה להסכם על סוף השביתה. ההנהלה הסכימה להחזיר לעבודה את חברי וועד העובדים שפוטרו ולהתחיל במשא־ומתן על חוזה העסקה חדש. סכסוך העבודה נשאר בתוקף, כך שיש לוועד העובדים אישור רשמי לחזור לשביתה כאשר עולה הצורך.
1,928

1,928

ההנהלה לא נסוגה עדיין מהאיומים לתבוע חברי ועד בסך 15 מיליון ש״ח על פגיעות שנעשו, לכאורה, לציוד ולעסק. באסיפת עובדים כללית הבוקר הכריז מיכה חיון, יו״ר ועד עובדי הרכבת באזור דרום, על סוף השביתה והסביר את סעיפי ההסכם. הוא אמר שהעובדים ניצחו בקרב הזה ויכולים כעת לחזור לעבודה בראש זקוף — אך המאבק לחוזה הוגן ונגד ההפרטה ממתין בהמשך הדרך.

בשם עובדי רכבת דרום הודה מיכה לחברי "מאבק סוציאליסטי" על העזרה והתמיכה שנתנו במהלך השביתה — תודה שחוזקה במחיאות כפיים חמות מהעובדים. הוא אמר שהוועד ימשיך לעבוד איתנו גם בהמשך המאבק נגד ההפרטה ונגד השחיתות בוועדי עובדים.

הניצחון של עובדי הרכבת הוא תוצאה של מנהיגות לוחמת שהניעה את העובדים וגרמה להם להיות מודעים לכוחם. העובדים סירבו להיבהל מאיומים, פיטורין, עורכי־דין וחוקרים פרטיים ששלחה ההנהלה, והיו מוכנים לעשות ככל שצריך כדי לנצח בשביתה — אפילו לגרש בתוקף צו פינוי באופן פיזי מנהלים ממשרדיהם. ניצחון עובדי הרכבת יהיה מקור השראה לכל העובדים הנמצאים במאבק.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.