לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
החברה במשבר — ועידת העסקים מול ועידת העשוקים
הקפיטליזם הישראלי נמצא במשבר, אבל אותנו, העובדים והנוער, מכריחים לשלם את המחיר. 155,000 עובדים פוטרו מתחילת השנה, ומפעלים נוספים נסגרים כל שבוע. עוד לפני שתקציב 2002 עבר, האוצר כבר מכין עוד קיצוצים ב־5 מיליארד שקל, על חשבון הקבוצות העניות ביותר בחברה. הצבא תקוע בשטחים במלחמה חסרת סיכוי — החיסולים, הסגרים והכתרים מגבירים את המצוקה והייאוש של הפלסטינים, ומחזקים את התמיכה שלהם בטרור שמאיים על כולנו. ברור גם שהסכמים בין האליטות המושחתות כמו באוסלו לא יעזרו. התקוות של אנשים צעירים לעתיד טוב יותר מתרסקות.
2,107

2,107

לקפיטליסטים אין פיתרון

לממשלת "האחדות הלאומית" ול"קברניטי המשק" אין פיתרון למשבר הכלכלי, כי השיטה הקפיטליסטית שלהם היא שורש הבעיה. העובדים, שמקבלים כשכר רק חלק מערך העבודה שלהם (חלק אחר מספק את הרווח של הקפיטליסטים), לא יכולים לקנות בחזרה את כל המוצרים והשירותים שהם עצמם מייצרים, מה שמביא את הכלכלה במחזוריות קבועה למשבר. הקפיטליסטים, שהרווחים שלהם נפגעים, מקצצים בהשקעות, מפסיקים לייצר את מה שאי אפשר למכור, מפטרים עובדים וסוגרים מפעלים. לעובדים המפוטרים יש עוד פחות כסף כדי לקנות סחורות ושירותים, וכך נוצר מעגל אכזרי של פיטורים, אבטלה, ירידה בצריכה ועוד פיטורים. השיטה הקפיטליסטית כבר מזמן לא ממלאת תפקיד מתקדם כלשהו, ורק דוחפת את החברה, כאן ובעולם, למשבר כלכלי, פוליטי ובטחוני עמוק.

האלטרנטיבה הסוציאליסטית

התנועה האנטי־קפיטליסטית העלתה את המודעות של מיליונים לפשעים של התאגידים הגדולים ועזרה למקד את הכעס נגד חוסר הצדק של השיטה. אבל היום, כשבארגנטינה ובטורקיה משתולל משבר ברמה של שנות השלושים וישראל נמצאת בדרך למצב דומה, אנחנו חייבים ללכת מעבר להפגנות ולהציע פיתרון. הפיתרון למשבר הקפיטליסטי הוא סוציאליזם: העובדים צריכים לקחת את השליטה בעושר שהם מייצרים מידי החברות הגדולות והתאגידים הרב־לאומיים ולהתחיל להשתמש בהם כדי לספק את הצרכים של האנשים הפשוטים, ולא את הרווחים של המיליארדרים. אז אפשר יהיה לחסל את העוני, כאן ובמדינות אחרות, תוך זמן קצר יחסית, והאנשים הפשוטים יוכלו, בפעם הראשונה בהיסטוריה, לשלוט באופן דמוקרטי בחיים שלהם, במקום העבודה, בבית הספר או בשכונה, ולעצב את העתיד שלהם בעצמם.

ממחאה למהפכה!

לחסום את הכניסה לוועידת העסקים זו התחלה טובה, אבל לא מספיק בשביל להביא שינוי אמיתי. אנחנו צריכים לבנות תנועה מאוחדת שתחבר את מקומות העבודה שנסגרים, בתי־החולים ובתי־הספר שמורעבים בתקציבים, והשכונות, הכפרים ועיירות הפיתוח שבהם גרים הקורבנות של השיטה המנצלת והמדכאת הזאת. אנחנו צריכים להסביר שמעמד העובדים הוא הרוב בחברה, ושאנחנו לא חייבים לתת ל־15 המשפחות של בעלי־ההון להרוס את הפרנסה והעתיד שלנו (גם המעמד הבינוני הולך ומתרושש). יש לנו את הכוח להביא את השינוי.

הצטרפו אלינו!

מאבק סוציאליסטי מתחילה בעבודה הזאת כאן (כחלק מתנועה סוציאליסטית עולמית, ה- CWI, שפעילה בעשרות מדינות בכל היבשות). הצטרפו אלינו במאבק נגד הזוועות של הקפיטליזם ולמען עתיד סוציאליסטי.

אנחנו דורשים:

  • שכר מינימום של אלף דולר, כולל נוער, סטודנטים, עובדים זרים ופנסיונרים
  • לא לעסקת חבילה! העובדים לא ישלמו את מחיר המשבר של הקפיטליסטים
  • לעצור את מגפת האבטלה! קיצור שבוע העבודה ללא פגיעה בשכר כדי לספק עבודה לכל דורש
  • הלאמה תחת ניהול דמוקרטי של העובדים של כל חברה שמפטרת עובדים תוכנית ממשלתית להשקעה בבריאות, בחינוך ובתחבורה ציבורית זולה ונגישה כדי ליצור מקומות עבודה נוספים
  • מאבק בתוך ההסתדרות כדי להפוך אותה לגוף דמוקרטי ולוחם
  • להוציא את צה״ל מהשטחים — רק הפלת המשטר הקפיטליסטי המושחת בישראל והקליקה הרקובה של ערפאת בשטחים ובעזה, והקמת ישראל סוציאליסטית לצד פלסטין עצמאית וסוציאליסטית (בדרך לפדרציה סוציאליסטית של המזרח התיכון) תוכל להביא חופש ועצמאות אמיתיים לפלסטינים, ביטחון לישראלים ושלום ורווחה לאזור
  • לקחת את החלקים העיקריים של הכלכלה לבעלות ציבורית, תחת ניהול ופיקוח דמוקרטיים של אנשים ממעמד העובדים
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.