לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המיליונרים והפוליטיקאים נלחמים בנכים
מעמד העובדים צריך להילחם בחזרה!
1,905

1,905

אדם שמקבל 1,700 ש״ח לחודש ומהם הוא אמור לחיות הוא קורבן ישיר של פושע אטום ואכזר! במקרה הזה — בעלי ההון שמנהלים את הכלכלה לטובתם בעזרת הפוליטיקאים. הנכים הם לא הקורבנות היחידים של השיטה הזאת: הקיצוץ בתקציבי החינוך, הרווחה, הדיור והבריאות פוגע במובטלים, בילדים, בקשישים ובעובדים. ובמי לא נוגעים? נכון, בבעלי ההון. להם ממשיכים לתת כסף דרך כל מיני חוקים וסעיפים של עידוד השקעות והקלות במסים.

במיוחד עכשיו, בזמן משבר, מגלגלים הפוליטיקאים את המשבר של המעסיקים עלינו. אבל אם השיטה הקפיטליסטית לא יכולה לספק לנו את צרכינו הבסיסיים ביותר, כולל תעסוקה וביטחון, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו את השיטה הקפיטליסטית. רק כלכלה שמנוהלת על־ידי מעמד העובדים, למען הצרכים של כולנו ולא למען רווחיו של מיעוט קטן, יכולה להביא לרווחה אמיתית.

המאבק למען ניצחון לנכים הוא חלק מהמאבק לניצחון של כל מעמד העובדים! האומץ שלהם צריך לתת לכולנו את הביטחון להמשיך להילחם למען מה שמגיע לנו ונגד השיטה שמנצלת אותנו! הרעיון שתינתן צדקה לנכים חייב לרדת, כי מאבק הנכים הוא רק חוד החנית של המאבק של כל מעמד העובדים לחיים נורמליים. המנוצלים לא צריכים לתמוך מכיסם במנוצלים אחרים, משום ששימוש בכוח של כולנו נגד המנצלים ישיג לכולנו, כולל לנכים, הרבה יותר!

אנחנו דורשים:

  • מאבק משותף של כל מעמד העובדים למען שכר מינימום של אלף דולר לכולם: לעובדים, מובטלים, נכים, גימלאים ומקבלי קצבאות אחרים, חיילים ועובדים זרים!
  • קיצור שבוע העבודה כדי לספק עבודה לכולם ללא פגיעה בשכר!
  • אנחנו (העובדים) נשתמש סוף סוף בכוח שלנו כדי להכריע את המאבקים נגד הקיצוצים, האבטלה והפגיעה בשכר. שביתת אזהרה כללית ופעילה של 48 שעות, כולל הפסקת החשמל והמים לכנסת ולממשלה!
  • יצירת מנהיגות עובדים חדשה, שתקבל משכורת ממוצעת של עובד בישראל — די לשחיתות! יש להיאבק על מנהיגות ההסתדרות כדי שתהיה בידי העובדים ולא בתוך ממשלת המיליונרים!
  • סוף לשלטון המנצלים הקפיטליסטי! העברת הבנקים והחברות הגדולות לבעלות ציבורית בניהול דמוקרטי של העובדים והקמת חברה סוציאליסטית — חברה שמנוהלת על־ידי העובדים למען הצרכים שלהם!

הצטרפו אלינו!

*   הפלאייר שחולק בהפגנת התמיכה בנכים בכיכר רבין
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.