ממשלת בנט־לפיד־מרצ החליטה להפריט את המאבק במגפה
תאגידי המזון החליטו להעלות מחירים, אך נבהלו ממחאה וחרם
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הממשלה מעודדת פיגועים
האזרחים מהשורה בישראל כבר התרגלו במשך שלוש שנות האינתיפאדה לקרוא את מצב ההתראות לפיגועים. האוטובוסים של ירושלים בשעות הבוקר היו כמעט ריקים, כך גם בתי הקפה והקניונים. האזרחים הפשוטים כבר למדו על בשרם שהם ישלמו את מחיר "הסיכולים הממוקדים" וה"חיסולים". כך יהיה כנראה גם הפעם, ולמי ששיגר את המסוק לעזה שחיסל את השייח אחמד יאסין אתמול בבוקר זה היה ברור לחלוטין. שר האוצר, בנימין נתניהו, כבר הודיע בראיון לטלוויזיה שהממשלה מצפה עכשיו להתגברות הפיגועים. התקשורת "הרגיעה" אותנו היום וסיפרה שהוגברה האבטחה סביב שרון ופוליטיקאים אחרים. כמובן שהם נותרים בטוחים. הם לא צריכים לנסוע באוטובוסים, ללכת בשוק וברחובות. זאת הסיבה שהם גם מרשים לעצמם להוביל צעד שבאופן ברור יוביל לשפיכות דמים טראגית. הממשלה שנכשלה בלספק לנו את הביטחון האישי והכלכלי המינימלי, עושה עוד ועוד צעדים שידרדרו את כל האזור למרחץ דמים.
2,070

השייח והחמאס

החמאס הוא ארגון איסלאמי דתי קיצוני שמטרותיו ודרכי פעילותו מנוגדים לחלוטין לאינטרסים של ההמונים הפלסטיניים והישראלים. הסוציאליסטים התנגדו מאז ומעולם לטרור אישי ובמיוחד לטרור המוני הפוגע בעיקר בעובדים, מובטלים, נוער ופנסיונרים. החמאס זוכה לתמיכה יחסית גדולה בקרב הפלסטינים, על בסיס מערכות רווחה שהוא מפעיל, כשהוא מנצל את רקע המציאות החברתית הקשה שיצר הכיבוש הישראלי, בעיקר במחנות הפליטים בגדה וברצועה. באינתיפאדה האחרונה חוסלו כבר עשרות מפעיליו, מה שרק חיזק את הארגון והוביל עוד יותר פלסטינים שלא נשאר להם מה להפסיד — ובהיעדר אירגון שיציג אלטרנטיבה כוללת ומאבק מעמדי — לפיגועים נגד ההמונים בישראל.

מה הלאה?

כמה שעות אחרי חיסולו של יאסין כבר נעשו הניסיונות הראשונים לפיגועי נקם בר״ג וביפו. אלה לא היו הפיגועים הגדולים שמן הסתם יבואו בחודשים הבאים אלה אנשים כועסים שחיפשו נקמה. ההלוויה של השייח יאסין הפכה להפגנה הפוליטית הגדולה בהיסטוריה של הרצועה, עם כ־200,000 מפגינים. ההתנקשות בברור דחפה עוד יותר פלסטינים לזרועות ארגוני הטרור שהבטיחו נקמה כואבת וקשה. לא רק בשטחים אלא גם שארצות ערב השכנות הציתה ההתנקשות הפגנות ענק, במיוחד במצריים ובירדן. בשתי המדינות האלו המשטרים הפרו־אימפריאליסטיים כלל לא יציבים ואירועים מהסוג הזה בוודאי לא מוסיפים ליציבות שלהם. החיזבאללה הגיב מיד על החיסול בהפגזות, והצפון גם עלול להתלקח כתוצאה מחיסול זה. המשך של הכיבוש יוביל רק ליותר מתח במדינות השכנות ובקרב הפלסטינים ולכן ליותר פיגועים. השיטה הקפיטליסטית לא מסוגלת לפתור את הסכסוך ולספק ביטחון אישי להמונים הפלסטיניים או הישראלים. ניסינו את ה"שלום" שלהם, "אוסלו", ואת המלחמה שלהם. שניהם גרועים בשבילנו. מה שדרוש הוא מאבק מעמדי המוני, פלסטיני וישראלי, לסיום הכיבוש, להפלת האליטות המושחתות בשני הצדדים והשיטה שלהם שמאפשרת להם לסכן את החיים שלנו בהינף יד, ולבנייה של חברה סוציאליסטית ודמוקרטית שתוכל להבטיח לנו ביטחון אישי, כלכלי ושלום אמיתי.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.