הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק בשטח
סקירת פעילות התנועה בתקופה האחרונה
2,210

תנועת מאבק סוציאליסטי היא תנועה של עובדים, מובטלים, סטודנטים ובני־נוער. אנחנו אמנם עדיין תנועה קטנה יחסית לתנועת העובדים ההמונית שאנחנו מתחילים לבנות. רוב חברינו הם אנשים עובדים ועמוסים, שלא יכולים להיות בכול מקום ובכול זמן. למרות זאת, התנועה לוקחת חלק פעיל במאבקים שונים בכול הארץ ופועלת בדרך קבע באזורים בהם קיימים סניפים או מספר פעילים. נכון להיום, התנועה מקיימת פעילות בחיפה, כרמיאל, ירושלים, ראשון־לציון, שדרות ותל־אביב ונמצאת בקשר עם אנשים מאזורים נוספים.

במהלך השביתה הכללית בסוף נובמבר היתה התנועה בקשר עם עובדים שובתים מכמה מקומות עבודה. פעילי התנועה יצאו בפעולות הסברה לאחר הפסקת השביתה, ביקרו את המאמצים מצד הנהגת ההסתדרות לשמור על שביתה רדומה ולמנוע אסיפות הסברה והפגנות, והציגו תמיכה במאבק בלתי מתפשר למען החזרת השכר שנגנב מעובדי הרשויות.

בשדרות, פעיל מאבק סוציאליסטי, שי דשבסקי, לוקח חלק בהובלת מאבק בשכונת קסדור למען הקמת מבנה קהילתי. כמו כן, התנועה משתתפת ותומכת במאבק הסטודנטים במכללת ספיר למען מיגון המכללה מפני הקסאמים ונגד האפלייה וההזנחה של תושבי שדרות. אנחנו מצביעים על הסכנה שבהשתלטות גורמים מהימין הקיצוני על המחאה בשדרות, ומציעים כנגד דרך של מאבק מעמדי ולוחמני.

בנובמבר השתתפה התנועה בעצרת שהתקיימה בירושלים נגד הומופוביה (לאחר ביטול מצעד הגאווה שהיה אמור להתקיים בעיר), הגענו בצורה מאורגנת לעצרת עם שלטים, מגאפון, פלאיירים ועיתונים. הדגשנו את הקשר שבין ההומופוביה והגזענות בחברה להתחזקותו של ליברמן והימין הקיצוני והחשיבות שבהתארגנות רחבה יותר למלחמה בהם בתקופה הזאת. הסברנו שהרקע להתחזקות הימין הקיצוני הוא המצב החברתי הגרוע וחוסר אלטרנטיבה לממסד המושחת והצבענו על הצורך בבניית תנועה המונית של עובדים שתוכל להציע פתרונות אפקטיביים לבעיות אלה. דיון פתוח בנושא התקיים בתל־אביב.

התנועה משתתפת במאבק הסטודנטים נגד ועדת שוחט ותומכת במאבק התלמידים. פעילי התנועה השתתפו בהפגנה הגדולה בירושלים במהלך שביתת התלמידים בדצמבר. בתל־אביב התמודד פעיל מאבק סוציאליסטי, ספי סמואלוב, על מקום באגודת הסטודנטים. הקמפיין שימש אמצעי להצבת אסטרטגיה למאבק בועדת שוחט ובמדיניות הכלכלית בכלל. סניף תל־אביב פועל על בסיס קבוע במרכז העיר ובשכונות התקווה, פלורנטין ו־כפר שלם. בדצמבר השתתפה התנועה בהפגנת "ועידת העשוקים 2006" שהתקיימה בעיר. הפגנה זו מתקיימת מדי שנה והיא אירוע המחאה המסורתי הגדול ביותר בארץ נגד שלטון ההון. הסניף נמצא בקשר גם עם הכבאים באזור, המנהלים מאבק ארוך נגד הלנות השכר התכופות והתנאים הפוגעניים בהם הם מועבדים.

סניף כרמיאל הוא סניף חדש. פעילותו מתרכזת כרגע בגיוס חברים חדשים לסניף. הסניף מקיים פעילויות הסברה באופן קבוע במרכז העיר בסמוך לקניון החדש. כמו כן הסניף מקיים קשר עם קבוצות של עובדים ממספר מקומות עבודה איתם נוצר הקשר לאחר חלוקת כרטיסי זכויות לעובדים לא מאורגנים בעיר.

סניף חיפה נמצא בתחילת דרכו. הסניף פועל בשכונות בת־גלים וקריית אליעזר מגייס חברים חדשים ומקיים פעילויות הסברה במרכז המסחרי בקריית אליעזר ומול בי״ח רמב״ם. הסניף גם שומר על קשר עם עובדים יהודים וערבים מהעיר והאזור.

בראשון־לציון, הסניף פועל בשכונת שיכון המזרח. הפגנה נגד קנסות מופרזים על חריגות בנייה ופעולה נגדם התקיימו יחד עם התושבים הנאבקים בעירייה בתקופה זו.

במהלך התקופה האחרונה, התנועה לקחה חלק גם במאבק הצודק של עובדי הקבלן בנתב״ג. חברי התנועה הגיעו מספר פעמים לשדה התעופה ולדיונים בבית הדין לענייני עבודה על מנת לתמוך ולחזק את העובדים השובתים, כמו כן החתמנו עצומות תמיכה בשביתה בתל אביב ובראשון לציון. בנוסף לכך השתתפנו בהפגנה של תושבים בפתח־תקווה נגד חברת האוטובוסים "קווים".

אם גם לך נמאס מהשחיתות, הניצול והדיכוי מקומך איתנו.

לכל אחד ואחת יש חלק משמעותי בבניית התנועה: אנו זקוקים לאנשים נוספים, תרומות של כסף וציוד ועוד.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.