לא לחזור לעסקים כרגיל, לבטל את החקיקה, ממשלת נתניהו–בן גביר הביתה!
לשתק את המדינה עם שביתה כללית
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
בעד חינוך ציבורי חינם ופרנסה הוגנת לכולם
למעלה מ־20 שנה שממשלות ישראל מייבשות, מקצצות ומפריטות את מערכת החינוך וההשכלה הגבוהה ומנסות להעלות את שכר הלימוד. הפוליטיקאים שקיצצו אתמול מנסים להאשים את האברכים היום
1,882

1,882

הפגיעה האנושה בתקציבי ההשכלה הגבוהה, הניסיונות להעלות את שכר־הלימוד הגבוה גם ככה באוניברסיטאות ובמכללות, מחירי הדיור והתחבורה היקרים, והמחסור במישרות בשכר הוגן בזמן הלימודים ולאחריהם, הם הסיבה האמיתית והמוצדקת לכעס של רבים מן הסטודנטים. אבל אף אחד מהפוליטיקאים שמנסה להסיט את הכעס לכיוון האברכים לא מתכוון לפתור את הבעיות האלה. 

120 מיליון שקל עבור מלגות קיום לעשרת אלפים אברכים הם פסיק קטן מתקציב המדינה, וביטולם לא יביא לשיפור כלשהו במצב. אנחנו צריכים לדרוש מלגות קיום ולימודים חינם לכולם. אלא שבזמן שהממשלה טוענת כי אין מספיק כסף למימון דרישות הסטודנטים — או להעלאת שכר המינימום — שוב מקבלים בעלי־ההון הטבות מס במסגרת תקציב המדינה החדש.

ההפרטה והקיצוץ בשירותים החברתיים וביניהם החינוך, הבריאות והרווחה הם הגורמים האמיתיים להגדלת הנטל על גב משפחות עובדות, סטודנטים ושכבות הביניים. מדיניות ממשלות ההון היא שיצרה אבטלה בקרב שכבות רחבות, אשר יחד עם הקיצוצים בקצבאות זרעו עוני כבד בשכונות החרדיות.

הדרך לשיפור התנאים לסטודנטים ועובדים היא במאבק משותף של סטודנטים ואברכים, עובדים ומובטלים, יהודים, ערבים ומהגרים נגד ממשלת ההון ולמען חינוך ציבורי חינם, מלגות קיום ופרנסה הוגנת לכולם.

התאחדות הסטודנטים צריכה להיאבק למען:

  • חינוך ציבורי חינם לכולם מהגן ועד לאוניברסיטה. מתן מלגות קיום לסטודנטים ודיור ציבורי חינם. סוף לייבוש התקציבי של החינוך  - מימון באמצעות מיסוי מוגבר על בעלי־ההון.
  • מערכת חינוך ציבורית אחת שוויונית, פלורליסטית ודמוקרטית ללא הפרדה או כפייה לאומית, דתית או עדתית. ביטול הפסיכומטרי, הבגרויות וכל אמצעי סינון אחר המונע השכלה גבוהה מכל מי שמעוניין/ת בכך.
  • חיסול האבטלה והעוני — הכשרה מקצועית חינם לכל דורש/ת, יצירת מקומות עבודה חדשים בשכר הולם ותוספת תקנים מאסיווית במגזר הציבורי לטובת כלל העובדים, ובכדי לאפשר, בין היתר, שילוב הדרגתי של תלמידי הישיבות בעבודה.
  • מאבק משותף של סטודנטים, מרצים, מורים, הורים ותלמידים, יהודים, ערבים, מהגרים, חילונים ודתיים נגד מדיניות ה"הפרד ומשול", המנסה להסית אותנו אחד כנגד השני. מאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית ודמוקרטית לשלטון ההון.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.