לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הסערה החברתית מציעה סדר־יום חדש לישראל
לא הייתה סערה חברתית כזו בישראל... הקליקו כאן למוסף עיתון המאבק
2,073

2,073

כבר שנים לא הייתה סערה חברתית כזו בישראל, והיא שואבת השראה מההתעוררות המהפכנית ההיסטורית בארצות ערב ומהמאבקים ההמוניים באירופה. הסערה הזאת מבטאת מיאוס אדיר מההשלכות הרות־האסון של המדיניות הניאו־ליבראלית שהובילו כל ממשלות שלטון ההון לאורך העשורים האחרונים:

לטובת בעלי־ההון בוצעו קיצוצים, הפרטות, פגיעות קשות בעובדים, התעמרות בגימלאים, התעללות בנכים וחולים, השלכת משפחות יהודיות וערביות מבתיהן לטובת כרישי נדל״ן ועשירים, הפקרת משאבי הטבע לטובת הטייקונים... ואת המחאה מאפשרים לנו עד גבול מסויים, אך לבסוף על הכול מוטל צו־איסור־מאבק, לא רק בדמות איומי פינוי לאוהלים או צווי מניעה לשובתים, אלא בעיקר בדמות הפחדה ביטחונית דמגוגית שמשמשת את נציגי האליטה השלטת בתור קלף הספין האפקטיווי ביותר שלהם.

ואף־על־פי־כן, המאבקים מתפרצים: המאבקים על הזכויות לקורת־גג, לבריאות, לפרנסה הוגנת ומזון, ובמקביל גם המאבקים נגד חקיקה אנטי־דמוקרטית, ונגד אפליה, דיכוי, גזענות וכיבוש. אפשר וצריך ללחוץ את הממשלה והאוצר להחזיר כל פירור אפשרי. שביתת אזהרה כללית של יממה במשק בהובלת ההסתדרות הכללית תוכל לשנות את כללי המשחק ועשויה לאלץ את הממשלה להטיל פיקוח על מחירים בתחום הדיור והמזון ולהעביר את נטל המס חזרה לבעלי־ההון. שילוב כוחות בין המאבקים המתעוררים נגד עושק ודיכוי נחוץ כדי להגביר את הסיכויים שלהם להגיע להישגים עצומים — כן לסולידריות, לא לפירוד ולא לסכסכנות לאומנית!

בסופו של יום, ממשלת ההון־אסון של נתניהו־ברק־ליברמן צריכה ליפול כחלק מסדר־יום חדש לישראל. מה יחליף אותה? לא צריך עוד מאותו הרעל הקפיטליסטי בעטיפה שונה. הקול האמיתי של המחאות והמאבקים של העובדים והעניים ושל השכבות המנוצלות הוא שצריך להיות בשלטון. מארגון מטה מאבק דמוקרטי להובלת המאבק מול שלטון ההון יוכל לצמוח הכוח הפוליטי האלטרנטיבי החדש שיבעט הצידה את מפלגות הממסד הקפיטליסטיות שמבטיחות לנו רק המשך הידרדרות לתהום. מאבק לצדק חברתי אמיתי הוא מאבק למהפכה חברתית שתחליף את השיטה הקפיטליסטית המשברית, המיושנת והנצלנית, בדמוקרטיה סוציאליסטית כדי שהעתיד של כל אחת ואחד מאיתנו לא יירמס תחת תאוות הרווח של קומץ כרישי נדל״ן וטייקונים.


תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת ל...

 • לחזק ולהרחיב את תנועת המחאה נגד יוקר הדיור, יוקר המחייה הכבד והשחיקה בשכר!
 • קידום הדיונים הדמוקרטיים היומיומיים במאהלים על האסטרטגיה והטקטיקות הנחוצות להצלחת המאבק. הקמת מטה מאבק דמוקרטי ארצי שיאחד את המחאה על יוקר המחייה, הפרטות השירותים הציבוריים ושחיקת השכר.
 • שביתת אזהרה בת יממה במשק בהובלת ההסתדרות הכללית במטרה לאלץ את ממשלת נתניהו לנקוט צעדים מיידיים לריסון המחירים, שיפור רמות השכר, ופיתרון אמיתי למצוקת הדיור. לא להפרטת הקרקעות שמטיבה עם כרישי הנדל״ן.
 • הטלת פיקוח על מחירי הדיור וסל הצריכה הבסיסי של משפחות עובדות. ביטול המע״מ על מוצרי הצריכה הבסיסיים והחזרת נטל המס לבעלי ההון.
 • השקעה מסיבית בפיתוח דיור ציבורי איכותי בשכר דירה נמוך, מרכזים קהילתיים, שטחים ירוקים, ותחבורה ציבורית יעילה וזולה.
 • העלאה מיידית של שכר המינימום ל־5000 ₪ לחודש / 27 ₪ לשעה, כצעד לקראת העלאות נוספות. מאבק לתוספות שכר ושיפור תנאים לכלל קבוצות העובדים.
 • התארגנות עובדים בכל מקומות העבודה כצעד להשגת תוספות שכר ושיפור בתנאי העבודה. חיסול חברות כוח־האדם והקבלן, מעבר להעסקה ישירה וחוזים קיבוציים. ביטחון תעסוקתי לכלל העובדים.
 • פנסיה תקציבית חובה לכל עובד/ת במימון המעביד והמדינה. הורדת גיל הפרישה ל־60 לנשים וגברים כאחד. להכפיל את קיצבאות הזיקנה ולהוציא את קרנות הפנסיה מהבורסה!
 • הכשרה מקצועית ומישרה לכל דורש/ת ללא אפליה. תוספת תקנים מסיבית לשירותים הציבוריים וקיצור שבוע העבודה ל־35 שעות ללא פגיעה בשכר.
 • שירותי בריאות, רפואה וסיעוד ציבוריים זמינים באיכות הגבוהה ביותר, ללא תשלום עבור תרופות ושירותים נחוצים.
 • חינוך והשכלה ציבוריים איכותיים בחינם לכל גיל. מערכת חינוך אחת, שוויונית, פלורליסטית ודמוקרטית, ללא הפרדה או כפייה לאומית, דתית או עדתית. ביטול שכר־הלימוד ומלגת קיום לכל סטודנט/ית!
 • התנגדות גורפת להפרטה. להלאים את מצבורי הגז והנפט ושאר משאבי הטבע, שישמשו את צורכי החברה תוך שמירת הסביבה. קנסות כבדים לתאגידים מזהמים והלאמת המזהמים הסדרתיים. מעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות ונקיות.
 • סוף לשלטון 20 משפחות ההון. העברת התאגידים הגדולים והבנקים לבעלות ציבורית תחת פיקוח דמוקרטי של נציגי עובדים וצרכנים.
 • כן לסולידריות בין המאבקים — לא לסכסכנות לאומנית. כן לזכות המחאה, ההפגנה והשביתה. ביטול כל חקיקה מפלה, אנטי־דמוקרטית וגזענית. לא למלחמת עשוקים בעשוקים, כן למלחמה נגד הימין הקיצוני!
 • מאבק נגד כל צורות האפליה, ההסתה והדיכוי על רקע לאום, אתניות, דת, נטייה מינית, זהות מגדרית, ומוגבלות פיזית או נפשית. שיוויון זכויות מלא לנשים בעבודה ובכלל!
 • כן לחיי רווחה, ביטחון ושלום אמיתיים ושיוויוניים לישראלים ולפלסטינים כאחד. להחזיר את החיילים הביתה ולסיים את הכיבוש. כן להקמת מדינה פלסטינית סוציאליסטית עצמאית ושוות־זכויות לצד ישראל סוציאליסטית ודמוקרטית.
 • הקמת מפלגה רחבה חדשה של האנשים העובדים בישראל, שתלכד ותוביל את המאבקים החברתיים ואת המערכה נגד שלטון ההון.
 • מהפכה חברתית שתשים קץ לשיטה הקפיטליסטית המיושנת והמשברית. מעבר לתכנון כלכלי דמוקרטי נרחב, כדי שהכלכלה לא תתנהל לטובת קומץ מיליונרים אלא לטובת הצרכים והשאיפות של מיליוני האנשים.
 • מאבק לעולם סוציאליסטי ודמוקרטי, אשר יבטיח פרנסה, צדק חברתי ושלום, במקום אבטלה, עוני, אפליה, ניצול, דיכוי, מלחמות ומשבר סביבתי.
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.