הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חיפה כימיקלים
התקדמות במו״מ לצד ניסיון לפגיעה במובילי המאבק
לאחר ארבעה וחצי חודשים של שביתה, חלה בשבועיים האחרונים התקדמות במשא ומתן לקראת גיבוש ההסכם הקיבוצי בחיפה כימיקלים בין העובדים המאורגנים בכוח לעובדים לבין ההנהלה, שבינתיים מנסה "להעניש" עובדים שלקחו חלק פעיל במאבק
1,871

אתמול (ב') התפרסמה בעיתון גלובס כתבתו של שי ניב "כוח לעובדים יחתום על הסכם בחיפה כימיקלים", שם נוצר הרושם ש"הסיפור גמור", בהתבסס על "גורם המעורה במו״מ", שיש בסיס לחשוד שהוא אחד מבאי־כוחה של ההנהלה. אך בינתיים בחדר המו״מ עצמו מנסה ההנהלה לכפות פגיעה במעמדם של חברי ועד ועובדים נוספים שלקחו חלק פעיל במאבק.

שעה שבפועל עדיין נמשכים המשא ומתן, השביתה והמאבק, ההנהלה מצידה פועלת לנסות ולחדש את היתר הרעלים של המפעל — שנשלל בהוראת המשרד להגנת הסביבה בחודש יולי עקב ליקויי תחזוקה חמורים — באמצעות ביצוע עבודות אחזקה במפעל. עבודות אלו זכו לאישור הוועד כמחווה של רצון טוב להתקדמות המו״מ. אלא שההנהלה החליטה לזמן לעבודות האחזקה עובדי קבלן על פני עובדים מן ההסכם הקיבוצי. בעקבות כך ועל רקע ניסיונות ההנהלה לפגוע במעמדם של עובדים שנטלו חלק פעיל במאבק, כינס הוועד היום (ג') בבוקר אסיפת הסברה והשבית עד להודעה חדשה את עבודות האחזקה.

באסיפה נרשם מצב רוח סוער מצד העובדים, ונכונות לנקוט בפעולות מחאה נוספות וחריפות יותר במידה וההסכם לא ייחתם בקרוב ובמידה וההנהלה תמשיך לנסות להעניש את מובילי המאבק. במקביל, המשיך במהלך היום המו״מ בין נציגי העובדים להנהלה. לדברי הוועד, העובדים מעודכנים היטב בפרטי המו״מ, וכמחויב בארגון כוח לעובדים, טיוטת ההסכם תובא לדיון והכרעת העובדים בהצבעה דמוקרטית.

חשוב שהידיעות על התקדמות במו״מ לא יגרמו לשאננות שתשחק לידי ההנהלה. במיוחד בשלב הזה נחוצות אסיפות עובדים לעיתים יותר תכופות ורצוי שכלל העובדים יעשו מאמץ להיות מעורים בפרטי המו״מ, וימשיכו לתכנן ולארגן יחד פעולות מחאה להגברת הלחץ על ההנהלה במידת האפשר כל עוד היא ממשיכה לגרור זמן ומסרבת לחתום. בין אם תוצג טיוטת הסכם כבר בשבוע הקרוב ובין אם הדבר יארך עוד זמן מה, עובדי חיפה כימיקלים ימשיכו למצוא מאחוריהם תמיכה איתנה מארגון כוח לעובדים, מתנועת מאבק סוציאליסטי ומציבור רחב של פעילים ותומכים ברחבי הארץ.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.