לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
להשבית את המדינה!
מתוך פלאייר שנפיץ במוצ״ש ה־29.10 בהפגנת הענק בכיכר רבין בת״א ■ נתראה שם!
1,733

1,733

העולם נגד שלטון ההון. זה המסר המהדהד מהמחאה המתעצמת במזה״ת, באירופה ובארה״ב נגד שוד המשאבים והעושר החברתי בידי קומץ טייקונים על חשבון הרוב המוחלט, המתרושש, של האנשים העובדים והעניים.

אחרי ההפגנות הגדולות בתולדות ישראל, ממשלת ההון של נתניהו מציעה עוד ועוד תוכניות של הפרטה, ייבוש תקציבי ופגיעה בזכויות דמוקרטיות. היא עושה זאת תוך פיזור מסך עשן של הפחדה ביטחונית וליבוי הסכסוך הלאומי דרך התקפות חריפות על הציבור הערבי־פלסטיני.

שביתת אזהרה כללית

התנועה החברתית זקוקה לשיניים במאבק מול ממשלת ההון. שביתת אזהרה כללית במשק, שתלווה בשביתת סטודנטים ובהפגנות ענק, היא צעד נחוץ ואפקטיבי שבהחלט מסוגל להכריע את כף המאזניים. ההתארגנות ל"שביתת העם" ב־1 בנובמבר היא צעד חשוב בכיוון הזה.

אלא שעיני שוב "הקפיא" את התוכנית לשביתה מבלי שהושג דבר.

להסתדרות יש את הכוח הארגוני החיוני למאבק בשלטון ההון. יש לחזק את הקריאה לשביתה כללית ולארגן אסיפות עובדים שיתכננו צעדי מחאה.

כדי להבטיח שהתנועה החברתית תוכל לבצע את הצעדים הדרושים לה, נחוץ מטה מאבק משותף ודמוקרטי לארגוני העובדים, הסטודנטים, ולכל ההתארגנויות השותפות במחאה — לרבות נציגי הציבור הערבי־פלסטיני.

בתגובה לניסיונות לבצע "הפרד ומשול" על רקע לאומי, חשוב שהמאבק יפגין סולידריות בינלאומית ושאיפה לחיי רווחה ושלום לכל. רצון זה לא יתממש ללא מאבק נחוש גם בגזענות, בימין הקיצוני ובכיבוש.

לטייקונים יש מפלגות. ולנו?

בעלי ההון הם האדונים האמיתיים של הממשלה ושל המערכת הפוליטית. להם יש מספיק מפלגות. אנחנו זקוקים לאחת משלנו.

נחוצה מפלגת שטח רחבה של העבודה המאורגנת ושל התנועה החברתית, שתוביל את המאבק לצדק חברתי ושלום, לא רק בכנסת, אלא בעיקר ברחובות, בקמפוסים ובמקומות העבודה.

ההתקפות האנטי־דמוקרטיות על המתמחים, ההתנגדות לפיקוח מחירים ולדיור ציבורי, התוכניות לטרנספר של הבדווים בנגב... הם לא "יקשיבו". הפגנות וצעדי שביתה יוכלו לגרום לממשלה לרכך או לבטל גזרות, אך בסופו של דבר מוכרחים להיפטר מממשלת ההון.

הקפיטליזם הוא משבר...

הבעיות החברתיות הבוערות לא יפתרו ללא מהפכה חברתית. יש אלטרנטיבה סוציאליסטית לשלטון ההון: הלאמת הבנקים ותאגידי הענק, תחת פיקוח ובקרה של נציגי העובדים והציבור, תאפשר לתכנן דמוקרטית את המשק לתועלת החברה ולא למען רווחי הטייקונים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.