הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,580
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


תיעוד שביתת חיפה כימיקלים צפון
קטעי וידיאו המתעדים את שביתת חיפה כימיקלים צפון שהסתיימה באחרונה, בכתבתה של אושרת קוטלר מערוץ 10

הדפסה

הכתבה כוללת קטעי וידיאו שצילמו העובדים עצמם במהלך השביתה הארוכה שהייתה במשק הישראלי עד היום, כמו גם ריאיונות עם חברי ועד העובדים. בסופה של הכתבה מופיעה תגובה מבישה של יו״ר הסתדרות העובדים, עופר עיני, שמזלזל בהישגי המאבק הקשה ומצדיק את צעדי החבלה שוברי־השביתה שנקטה הנהגת ההסתדרות כנגד העובדים.

הכתבה מנסה להציג גישה אוהדת למאבקם של העובדים, אך היא נוטה לצייר את העובדים באופן פטרנליסטי כ"מסכנים" ומסכמת כי "מי שיילך אל המספרים והשורות הכלכליות, יראה כאן כישלון", כלומר שהמאבק לא השתלם במבחן ההישגים הכלכליים.

קוטלר מדגישה בצדק שעדיין אין בשורה לעובדי הקבלן במפעל ואפשר גם לקבל את הטענה שחלק לא מבוטל מהעובדים ממשיך לקבל "פרוטות" ביחס למה שברור לכל שבאמת מגיע להם. אך כדי לאמוד ברצינות את ההישג של העובדים לא ניתן להתעלם מיחסי הכוחות הלא פשוטים שנכפו עליהם, בין היתר עקב פעולות הנהגת ההסתדרות להחלשת המאבק.

בהתחשב בכך, העובדים השיגו במלחמתם ניצחון יחסי, שמתבטא גם בסעיפים הכלכליים ובצמצום משמעותי של האפליה של עובדי דור ב'. לפרטים נוספים אודות ההסכם, קראו בכתבה: "ניצחון לעובדי חיפה כימיקלים!".

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.