לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
איגוד עובדי התחבורה בבריטניה מצדיע לעובדי רכבת ישראל
תנועת מאבק סוציאליסטי פנתה לאיגוד עובדי הרכבת, הים והתחבורה בבריטניה (RMT) בבקשה לתמיכה במאבק עובדי רכבת ישראל נגד ההפרטה וההעסקה הקבלנית ■ בתגובה שיגר נשיא האיגוד מכתב סולידריות ישירות לידי יו״ר הוועד, גילה אדרעי: "בריטניה הייתה אחת המדינות הראשונות בעולם שהלכה בדרך זו של הפרטת הרכבת... כיום המדינה מסבסדת את הרכבת יותר מבעבר, ועדיין תעריפי הנסיעה בבריטניה הם הגבוהים ביותר באירופה, אם לא בעולם"
2,805

2,805

16 בפברואר 2012

לכבוד גילה אדרעי, יו״ר ועד עובדי רכבת ישראל

גילה, חברה יקרה,

הגיעו לידינו ידיעות מהעיתונות אודות מאבקכם מול הנהלת רכבת ישראל, המעבידה שלכם, ובכלל זה ידיעות לגבי ההתקפות החמורות על ההסכמים הקיבוציים, על הבטיחות ועל תנאי ההעסקה. נודע לנו גם כי בית־הדין לעבודה הטיל עלייך ועל שניים מעמיתייך קנס של 10,000 ש״ח בגין הובלת צעד "לא חוקי" של שביתה כנגד התוכניות להפריט ולהעביר את עבודתכם לקבלני "מיקור־חוץ" ולשבור את ההסכם הקיבוצי.

אני כותב לך כנשיא האיגוד הארצי של עובדי הרכבת, הים והתחבורה (RMT), איגוד עובדי הרכבת הגדול בבריטניה, בכדי לבטא את הסולידריות שלנו עם מאבקכם.

בריטניה הייתה אחת המדינות הראשונות בעולם שהלכה בדרך זו של הפרטת הרכבת, כפי שהציעו הגורואים של הניאו־ליברליזם בשנות ה־1990. כיום בבריטניה הסבסוד הציבורי שניתן לתעשיית הרכבות המופרטת מגיע ל־5 מיליארד ליש״ט בשנה (30 מיליארד ש״ח), בהשוואה לפחות ממיליארד ליש״ט בשנת 1989 — ועדיין, תעריפי הנסיעה בבריטניה הם הגבוהים ביותר באירופה, אם לא בעולם. כמובן שניסוי הפרטת הרכבת הפך להזדמנות עבור עורכי־דין, רואי־חשבון, יועצים, מחזיקי מניות ומנהלים ברכבת להתעשר על חשבון הציבור.

מנקודת המבט של עובדי הרכבת, ההפרטה הביאה להחמרת חוסר הביטחון התעסוקתי ולהוצאתן של מישרות לידי קבלנים חיצוניים במטרה להחליש את כוחו של המו״מ הקיבוצי; בו־זמנית, סבלנו גם משורה של "תאונות" שהיו ניתנות למניעה ולצפייה מראש. מקורן של תאונות אלו הוא במנטליות הפיצול לגורמים, העדפת הארעיות ו"הרווחים מעל לכל" שמאפיינת את השוק. רק אתמול (15 בפברואר) ציינו את יום השנה ה־8 לאסון טבאיי (Tebay) שבמהלכו נהרגו ארבעה מחברינו כאשר קרונוע — שהבעלות והתחזוקה עליו הועברו לידי קבלן פרטי שחיבל בפועל בבלמים — "ברח" במורד הגבעה הישר לתוך קבוצת עובדים שביצעה באותה העת עבודות במסילה.

איגוד התחבורה בבריטניה מריע לך ולכל עובדי רכבת ישראל שקמים להילחם בוונדליזם "השוק החופשי" הזה.

אני מקווה שתמסרי את ברכות הסולידריות החמות ביותר שלנו לכל עובדי הרכבת ומשפחותיהם ממזכ״ל האיגוד, בוב קרואו, ומכול חברי המזכירות הארצית של האיגוד.

אם איגוד ה־RMT יכול לסייע לכם בדרך כלשהי, בבקשה הודיעו לנו.

שלך בסולידריות,

אלכס גורדון,

נשיא איגוד עובדי הרכבת, הים והתחבורה (RMT), בריטניה

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.