נתניהו וגנץ שוקלים הכרזת מלחמה — למען מי?
מאבק העובדות הסוציאליות מעלה הילוך
X
המאבק בגזענות
ניצחון משפטי נגד פיטורים גזעניים ברשת קרוקר
"אני לא מוכנה שאנשים מטייבה יעבדו אצלנו בחנויות... אתה לא יכול למצוא אנשים רגילים?" כך אמרה מנהלת כוח האדם ברשת קרוקר זמן קצר לפני הפיטורים של שלושה עובדים ערבים מטייבה. המקרה שנחשף באוקטובר 2009, הגיע להכרעה משפטית בינואר השנה. שלוש שנים לאחר הפיטורים הגזעניים דחה בית הדין לעבודה בת״א את תירוצי ההנהלה כי הפיטורים היו עקב בעיות משמעת וגניבה, קבע כי "הוכח שדווקא מוצאם הערבי הוא הסיבה לפיטורים" ופסק פיצויים בגובה 40 אלף שקל לכל אחד משלושת המפוטרים. כזכור, עוד טרם הגשת התביעה פתחו המפוטרים במאבק ציבורי נגד ההנהלה וחשפו את הפרשה בחדשות ערוץ 2. סניף חיפה של מאבק סוציאליסטי ומרכז "מוסאווא" התגייסו למאבק ויזמו משמרת מחאה מול סניף הרשת בחיפה בהשתתפות אחד העובדים המפוטרים, פעילי חד״ש ותושבים מהעיר.

הדפסה


₪21,320
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2020
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.