הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק נגד תרבות האונס
משמרות מחאה: סוף לסקסיזם בבתי המשפט!
מחר, יום שני, יתקיימו בתל אביב ובחיפה משמרות מחאה נגד יחס סקסיסטי בבתי המשפט, וזאת בעקבות התבטאותו של השופט בדימוס נסים ישעיה כי "יש בנות שנהנות מאונס"
1,367

אמירתו של השופט בדימוס נסים ישעיה בבית המשפט לערעורים כי "יש בנות שנהנות מאונס" הציתה מחאה ציבורית בתקשורת וברשתות החברתיות תוך שעות ספורות מפרסום דבריו ודחפה אותו להתפטר מתפקידו כיו״ר ועדת ערר לנפגעי פעולות איבה.

מדובר בניצחון נקודתי חשוב, אבל חשוב לזכור שהבעיה של יחס סקסיסטי שבו נתקלות נפגעות תקיפה מינית במשטרה ובבתי המשפט עדיין לא נפתרה. בהשפעת היחס הרווח הזה, לפי הערכות ארגוני נשים רק 20% מפשעי מין נגד נשים מדווחים למשטרה (מתוכם 75% נסגרים על ידה עוד לפני שמגיעים לבתי המשפט).

המהירות שבה המחאה אילצה את השופט לפרוש מתפקידו ואת רוה״מ נתניהו והשרות לבני ולבנת להתנער ממנו, רק מדגישים עד כמה הממשלה והממסד חוששים מהזעם הציבורי בתקופה הזאת בכלל, ובפרט סביב הנושא של הפגיעה בנשים על ידי בכירים בשירות המדינה, לאחר המחאות בשנים האחרונות נגד פרשת קצב ושורה של פרשות אחרות. הזעם הזה עשוי גם, בדומה למשל להודו, עוד להתפרץ בצורה של מחאה המונית נגד האלימות המינית כלפי נשים. אנחנו צריכות וצריכים לנצל את הפחד הזה שלהם כדי לסחוט עוד ועוד הישגים מהמערכת הפוליטית: שרת המשפטים ציפי לבני כתבה למנהל בתי המשפט שעליו לקדם נוהל של הכשרות לשופטים בנושאי הטרדות מיניות ואונס, אך ללא המשך הפעלת הלחץ, היוזמה הזאת עלולה להישאר על הנייר בלבד. מעבר לכך, מי יעביר הכשרות בנושא לשופטים כשמרכזי הסיוע עצמם סובלים ממחסור בתקצוב?

הוויתורים המסוימים שנעשו בעקבות הפרשה לא אמורים להשתיק אותנו אלא לעודד אותנו לדרוש יותר. הצטרפו לפעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי למשמרות מחאה מול בית המשפט המחוזי בתל אביב ובמרכז חורב בחיפה, תחת הדרישות:

■ סוף לסקסיזם במשטרה ובבתי המשפט!
■ סדנאות חובה על אלימות מינית במימון ממשלתי לכל עובדי הציבור: מורים, שוטרים, עורכי דין, שופטים, ראשי ערים, ח״כים ושרים.
■ תקצוב ממשלתי מלא למרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית.
■ תקצוב קצבאות סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית ללא קשר לזהות התוקפים או לזמן שעבר מאז התקיפה.
■ עצירת כל הגזירות וההתקפות הכלכליות על ציבור העובדות והעובדים ועל העניים. סוף להפרטה ולייבוש התקציבי של מערכות הרווחה!

משמרות המחאה שיתקיימו מחר (שני, 10 ביוני) הן יוזמה משותפת של פעילות ופעילי "מאבק סוציאליסטי" ופעילות פמיניסטיות נוספות. מחאה ראשונית בנושא תחת הכותרת "לא נהנות — נאבקות!" כבר התקיימה במוצ״ש בכניסה ליריד שבוע הספר בתל אביב.

לאירועים בפייסבוק: תל־אביב | חיפה
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.