הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חודש הגאווה 2013
השתתפות שיא במצעדי הגאווה בחיפה ובאשדוד
המצעד בחיפה היה גדול ביותר בעיר אי־פעם, וזאת על רקע הניסיון של העירייה למנוע את קיומו ■ במקביל מאות השתתפו במצעד הגאווה הראשון באשדוד
1,402

יותר מאלף מפגינות ומפגינים השתתפו בצהרי יום שישי במצעד הגאווה בחיפה. זהו המצעד הגדול ביותר שנערך בחיפה עד היום. במקביל מאות השתתפו במצעד הגאווה הראשון אי־פעם שארגון בעיר אשדוד, העיר ה־5 בגודלה בארץ.

המספר הרב של משתתפים בחיפה היה משמעותי ביותר בייחוד אחרי שבמשך השבוע שקדם למצעד העירייה הערימה קשיים על המארגנים ואף ניסתה למנוע את קיומו. בעירייה טענו שהמצעד ישבש את תנועת המכוניות במרכז העיר ולכן יש לצמצם אותו או להזיז אותו לרחובות צדדיים. לבסוף אחרי לחץ ציבורי צעד המצעד ברחובות המרכזיים של העיר בשכונת הדר־הכרמל והסתיים בעצרת מול בניין העירייה.

במהלך הצעדה הניפו הצועדים שלטים וקראו סיסמאות למען הזכות לקיים את מצעדי הגאווה בעיר, דרשו להגדיל את תקציב ארגוני הלהט״ב בחיפה, שמסתכם נכון להיום בכ־10,000 ש״ח בשנה בלבד, להנהיג חינוך מגדרי בבתי הספר, וכן שוויון זכויות מלא בכל תחומי החיים.

פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי הצטרפו לקריאות המפגינים והצביעו על הקשר בין מאבק קהילת הלהט״ב לשוויון, למאבקים נוספים בהתקפות הממשלה על חופש הביטוי והדמוקרטיה וכן למאבק בגזירות הכלכליות. בין השאר קראנו "גאים אומרים לא לקיצוצים, גאות אומרות לא להפרטות".

למצעד הגיעו הרבה צעירים, גם כאלה שלא היו מעורבים לפני כן בפעילות פוליטית. במהלך הצעדה הזמנו את הצועדים לדיון פתוח שמאורגן על־ידי הסניף של מאבק סוציאליסטי בעיר בנושא המאבק למען זכויות הלהט״ב בעקבות הגילויים החדשים על הפיגוע בבר־נוער והמאבק בתקציב הגזירות. הדיון יתקיים ביום שלישי הקרוב ה־25 ביוני בשעה 19:00 בחיפה.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.