בלי פתרון לסכנת ההדבקה, בלי מענה לצרכים החינוכיים
ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
חודש הגאווה 2013
מצעד הגאווה בת״א: לפיד הושתק בשאגות בוז
רבבות השתתפו במצעד, יומיים לאחר מעצר החשודים באחריות לפיגוע בברנוער ב־2009 ■ שר האוצר לפיד שהגיע לנאום התקבל בזעם ונאלם דום מול קריאות "אין עתיד עם ביבי ולפיד"
1,943

ניכר היה ששר האוצר יאיר לפיד לא ציפה לקבלת פנים כזו באחד ממצעדי הגאווה הגדולים ביותר שהיו בישראל, שנערך ביום שישי האחרון ברחובות תל־אביב בהשתתפות רבבות בני־אדם. שאגות "אין עתיד עם ביבי ולפיד!", "הון־שלטון: עולם תחתון!", "כל העם נגד המע״מ!" קיבלו את פניו ולאחר שניסה תחילה להתעלם הוא נאלץ לבסוף לקטוע שוב ושוב את הקראת הטקסט הקלישאתי שהכין על "אהבה".

שרת הבריאות יעל גרמן, ממפלגתו של לפיד, הוזמנה גם היא לנאום בפתיחת המצעד. לשכתה מסרה יום קודם כי היא משהה את הצעת החוק לפיצוי נפגעי הפיגוע בברנוער ב־2009, מכיוון שלטענתה החוק "מתייתר" בעקבות פרסומי המשטרה, יומיים לפני המצעד, כי נעצרו חשודים במעורבות ברצח ושלא מדובר ב"פשע שנאה" אלא ב"נקמה על רקע אישי" כביכול.

פעילי מאבק סוציאליסטי שהשתתפו במצעד היו שותפים לביקורת הרווחת על המהירות שבה החליטה המשטרה, מבלי לחשוף פרטים רלוונטיים, שאף דעה־קדומה הומופובית לא הנחתה בשום שלב את המפגעים מפרדס־כץ שלכאורה רצו לנקום אישית במנהל ה"ברנוער" (בעקבות מעשים שפרטיהם לא התבררו סופית עדיין) אך החליטו לרצוח ללא הבחנה בני־נוער להט״בים (אם מדובר היה במועדון נוער אחר, שלא מזוהה ספציפית עם להט״ב, האם סביר שהרצח היה מתבצע באותה הצורה?). אנחנו הסברנו שמעבר לכך, חיוני לדרוש שהמדינה תסייע ותממן בכל מקרה טיפולים רפואיים לפצועי הפיגוע — שנסמכים בינתיים על תרומות בלבד — כפי שהיא מספקת לנפגעי פיגועים על רקע לאומני.

גם אנחנו הצטרפנו לקריאות לא לתת במה למי שמוביל מדיניות צנע אכזרית שגונבת מציבור העובדים והעניים כדי לממן הטבות לבעלי ההון, מרסקת את מנגנוני הרווחה, זורקת עשרות אלפים אל מתחת לקו העוני, ופוגעת ישירות גם בציבור הלהט״בי.

ההחלטה של ראשי אגודת הלהט״ב ושאר מארגני המצעד לאפשר ללפיד וגרמן לנאום במצעד ראויה לגינוי, והיא מצטרפת לקמפיין שנערך בחודשים האחרונים על־ידי המרכז הגאה של עיריית תל־אביב, שבמהלכו ניתנה לגיטימציה לפוליטיקאים המזוהים עם גזענות בוטה כלפי ערבים ופליטים, כמו מירי רגב ומשה פייגלין, ולאפשר להם לטייח את סדר־היום האמיתי והמסוכן שלהם באמצעות הצגתם כ"ידידי הקהילה".

למרות ההתקדמות המשמעותית במאבק לזכויות להט״ב בישראל, מאז הפיגוע בברנוער התפרסמו מקרים רבים של אלימות קשה כלפי להט״ב, כולל בלב תל־אביב. המאבק לשוויון ולחיים חופשיים בכבוד נמשך. אי־אפשר להיאבק ברצינות לשינוי החברה מבלי לצאת נגד הימין הקיצוני וחברי ממשלת ההון וההתנחלויות של ביבי ולפיד שהורסים את העתיד של כולנו.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.