יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


למה הציבור לא מצביע?
קומיקאי בריטי קורא למהפכה חברתית
השחקן והקומיקאי הבריטי ראסל בראנד, שידוע בדרך־כלל יותר בשל הומור פרובוקטיבי, תפס כותרות הפעם בעקבות ראיון שבו תיאר ברצינות למה אנשים רבים נמנעים מלהצביע ולמה הוא עורך מגזין פוליטי ▶

הדפסה

השחקן והקומיקאי הבריטי ראסל בראנד הגיע בשבוע שעבר לראיון בתוכנית האקטואליה ניוזנייט של BBC, בעקבות ההחלטה למנות אותו לעורך־אורח של המגזין הפוליטי הוותיק NewStatesman.

הראיון שערך העיתונאי ג׳רמי פקסמן התחיל בנימה מבודחת אבל עבר במהירות למתקפה רצינית על הלגיטימיות של השיטה הפוליטית והכלכלית הנוכחית. בראנד מזדהה עם ציבור שלם שלא מרגיש שיש לו בשביל מי להצביע, וקורא למהפכה חברתית ולמעבר לשיטה סוציאליסטית שוויונית. "האדישות לא מגיעה מאיתנו, מהעם. האדישות מגיעה מהפוליטיקאים. הם אדישים לצרכים שלנו. כל מה שמעניין אותם הוא לשרת את הצרכים של התאגידים", הוא אמר.

הראיון נהפך לוויראלי, עם קרוב לשני מיליון צפיות בסרטון המקורי ביוטיוב.

שותפינו במפלגה הסוציאליסטית באנגליה פירסמו בתגובה כי בראנד "מבטא בצורה ברורה את ההתפכחות מאשליות במפלגות הממסד. הוא נוגע בשאלה למה אנשים רבים לא מצביעים כיום ומביע תמיכה בתנועת האוקיופיי בארה״ב, שהציבה על סדר־היום את הרעיון של ה־1% כנגד ה־99%.

"הוא מדבר על כך שהשיטה הורסת את כדור־הארץ ומעלה כמה נקודות מצוינות לגבי פערי העושר העצומים בעולם. אמנם הרעיונות שלו לא לגמרי מגובשים והמפלגה הסוציאליסטית לא תסכים עם כל נקודה ונקודה, אבל בוודאי שאנחנו מברכים על הדברים, שבלי שום ספק מבטאים את הזעם שחשים מיליונים בבריטניה וברחבי העולם כלפי האליטה הפוליטית והשיטה הקפיטליסטית שבה קומץ זעיר מחזיק ושולט בעושר, ומותיר אותנו להילחם על הפירורים בניסיון לסגור את החודש".

צפו בראיון:

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.