לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
דרום קוריאה
השביתה הכללית נגד הפרטת הרכבת
מאות אלפי עובדים שבתו והפגינו בדרום קוריאה נגד תוכניות הממשלה להפריט את הרכבת
1,776

1,776

מאז תחילת החודש שבת איגוד עובדי הרכבת KRWU נגד כוונת ממשלת דרום קוריאה להקים קו חדש של רכבת מהירה באמצעות חברה פרטית, ולסלול כך את הדרך להפרטת כלל פעילותה של חברת הרכבת הציבורית KORAIL.

הממשלה החליטה לנסות לדכא את המאבק ולעצור את מנהיגי האיגוד ששהו במסתור. השביתה הוכרזה בלתי חוקית, צעדים משמעתיים ננקטו נגד 8,000 עובדים, אבל העובדים המשיכו במאבק ולא ויתרו. בתגובה ערכה המשטרה מצור על משרדי האיגוד שבהם התבצרו פעילים רבים, וביצעה פשיטה אלימה על הבניין שכללה ניפוץ דלתות וחלונות, ירי גז מדמיע ומעצר של 130 פעילי איגוד. לאחר ששיחות נוספות נכשלו דרשה הממשלה מהעובדים לשוב לעבודה (ולהשלים עם ההפרטה) או "לשאת בתוצאות" (ולהשלים עם ההפרטה)!

הצעדים שתוכננו לדכא את העובדים השובתים ולרסק את השביתה הביאו דווקא לתוצאה הפוכה בזכות התגובה הבריאה של פדרציית האיגודים KCTU, המונה 700 אלף עובדים, ובהם עובדי הרכבת. התאחדות האיגודים הכריזה על צעד תגובה של שביתה כללית במשק ב־28 בדצמבר, שלוותה בהפגנת ענק. הפגנות סולידריות בינלאומיות נערכו מול שגרירויות דרום קוריאה במספר מדינות ביוזמת ארגוני עובדים.


כעבור יומיים הסכימו נציגי העובדים להפסיק לעת עתה את השביתה לאחר שהממשלה הסכימה לדחות את יישום התוכנית. בניסיון להשקיט את השטח, הממשלה החליטה להקים ועדה פרלמנטרית לדיון על עתיד הרכבת. ועדה זו כמובן אינה מבטיחה דבר עבור העובדים, ועוד מוקדם לדעת האם הממשלה מתכננת להמשיך ולקדם את ההפרטה כבר בקרוב, כך שסיום השביתה אינו מבשר בהכרח על סוף המאבק. אבל אין ספק שהשביתה הכללית הנחיתה מהלומה רצינית נגד ההתקפה על עובדי הרכבת ומעמד העובדים בדרום קוריאה.

המאבק בדרום קוריאה צריך לשמש דוגמה לדרך להתמודד עם בריונות ממשלת ההון של נתניהו, לפיד, בנט והשר להפרטת התחבורה, ישראל כץ. התוכניות להפרטת הנמלים ורכבת ישראל, כמו גם הגזירות הכלכליות נגד העובדים והעניים, לא צריכות לעבור בהרכנת ראש ובהסכמה להפרטה, אלא בגיוס מלוא כוחה של העבודה המאורגנת למאבק נגד בריונות הממשלה.

סולידריות זה הכוח שלנו! הקמתו של פורום ועדי עובדים, חוצה ארגונים, לחיזוק גל ההתאגדות והמאבק נגד יוקר המחיה, ההפרטות וההתקפות על העבודה המאורגנת, יוכל להיות צעד משמעותי קדימה.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.