לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
המאבק להצלת הרפואה הציבורית
"הבריאות חולה בגלל ההפרטה"
מאות הפגינו לתמיכה בעובדי הדסה ונגד השר״פ
2,000

2,000

במוצ״ש ה־1 במרץ השתתפו מאות אנשים בהפגנה של עמותת "רופאים לזכויות אדם" מול כיכר הבימה בתל־אביב לאות תמיכה בעובדי המרכז הרפואי הדסה בירושלים הנאבקים על פרנסתם, ונגד המשך הפעלת השר״פ ("שירות רפואה פרטי") בהדסה והאיום להכניסו לבתי־חולים נוספים.

גם פעילי "מאבק סוציאליסטי" השתתפו בהפגנה. "הבריאות חולה בגלל ההפרטה" היתה אחד המסרים המרכזיים שקידמנו.

מאבק עובדי הדסה הוא חלק חשוב מהמאבק נגד מדיניות הקיצוצים וההפרטה של הממשלה, והוא יכול למלא תפקיד חשוב בהעלאת המודעות הציבורית לגבי הצורך להיאבק בהשתלטות של בעלי הון על תחומים אחרים כמו החינוך והדיור.

המדיניות הניאו־ליברלית של ממשלת נתניהו נוגסת ביס אחר ביס ברפואה הציבורית במטרה להפוך את הבריאות לעסק שמניב רווחים לבעלי ההון על חשבון הזכות הבסיסית של הציבור לקבל טיפול רפואי טוב ושוויוני. הממשלה אינה מהססת ופועלת כך גם על חשבון הזכויות שלנו לחינוך, לקורת־גג, לשירותי מים וחשמל וכו׳.

חשוב להדגיש כי המאבק בהשתלטות של השר״פ על מערכת הבריאות הציבורית הוא רק תחילת הדרך.

בסופו של דבר, אין זה מספיק לדרוש מערכת בריאות ציבורית שתהיה נקייה משירותים פרטיים שכביכול תתקיים לצד מערכת בריאות פרטית בסוג של דו־קיום, אך בפועל תהווה מערכת סוג ב׳ לאוכלוסייה המרוששת יותר. יש להיאבק גם על תקצוב מלא של הרפואה הציבורית בהתאם לצורך האמיתי, ולהבטיח שתרופות וטיפולים נחוצים יסופקו ברמה מתקדמת, באופן שוויוני וללא עלות. לשם כך נחוצה גם העברתם של כלל בתי־החולים וקופות־החולים, לבעלות ציבורית מלאה, תחת פיקוח וניהול ציבוריים ודמוקרטיים.

כך נוכל לבטל את התלות הזוועתית של בריאות וחיי אדם באינטרס הרווח של בעלי ההון.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.