הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,580
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


מאבק מבקשי המקלט
סטודנטים אירגנו משמרות מחאה
הפגנות נגד מדיניות הממשלה כלפי מבקשי המקלט התקיימו בשורה של קמפוסים ■ אור קורן מדווח מאוניברסיטת תל אביב

הדפסה

ביום שלישי האחרון, 4 במרץ, התקיימו במספר קמפוסים ברחבי הארץ הפגנות במחאה על מדיניות הגירוש שמפעילה ממשלת ישראל נגד מבקשי המקלט.

פעילי "מאבק סוציאליסטי" השתתפו בהפגנה שנערכה באוניברסיטת תל אביב, בהשתתפות עשרות סטודנטים ופעילים מבקשי מקלט שבמשך שעה ארוכה קראו קריאות בעברית ואנגלית.

המפגינים דרשו לשים סוף למדיניות המעצר והכליאה שמפעילה הממשלה, ולבחון את בקשותיהם למקלט מדיני.

אחד ממבקשי המקלט שנאם בהפגנה, מרצה בהכשרתו, סיפר על התרגשותו למראה סטודנטים שעומדים יחד איתם ותיאר את המצב הקשה אליו הוא וחבריו נקלעו בסודאן, ושממנו הם נאלצו לברוח.

מבקש מקלט נוסף תיאר את תהליך הגירוש הסודי שבו נוקטת ממשלת ישראל ובמהלכו היא שולחת מבקשי מקלט למדינות שונות באפריקה, דוגמת אוגנדה, מבלי שיש איתן כל הסכם רשמי וללא שום ערובה לביטחונם.

פעולות מחאה משותפות כאלו, הכוללות מבקשי מקלט ותושבים ותיקים, מצביעות גם על כיוון קדימה למאבק מבקשי המקלט על רקע מאמצי הממשלה לבודד אותו.

תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.