לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק מבקשי המקלט
סטודנטים אירגנו משמרות מחאה
הפגנות נגד מדיניות הממשלה כלפי מבקשי המקלט התקיימו בשורה של קמפוסים ■ אור קורן מדווח מאוניברסיטת תל אביב
1,849

1,849

ביום שלישי האחרון, 4 במרץ, התקיימו במספר קמפוסים ברחבי הארץ הפגנות במחאה על מדיניות הגירוש שמפעילה ממשלת ישראל נגד מבקשי המקלט.

פעילי "מאבק סוציאליסטי" השתתפו בהפגנה שנערכה באוניברסיטת תל אביב, בהשתתפות עשרות סטודנטים ופעילים מבקשי מקלט שבמשך שעה ארוכה קראו קריאות בעברית ואנגלית.

המפגינים דרשו לשים סוף למדיניות המעצר והכליאה שמפעילה הממשלה, ולבחון את בקשותיהם למקלט מדיני.

אחד ממבקשי המקלט שנאם בהפגנה, מרצה בהכשרתו, סיפר על התרגשותו למראה סטודנטים שעומדים יחד איתם ותיאר את המצב הקשה אליו הוא וחבריו נקלעו בסודאן, ושממנו הם נאלצו לברוח.

מבקש מקלט נוסף תיאר את תהליך הגירוש הסודי שבו נוקטת ממשלת ישראל ובמהלכו היא שולחת מבקשי מקלט למדינות שונות באפריקה, דוגמת אוגנדה, מבלי שיש איתן כל הסכם רשמי וללא שום ערובה לביטחונם.

פעולות מחאה משותפות כאלו, הכוללות מבקשי מקלט ותושבים ותיקים, מצביעות גם על כיוון קדימה למאבק מבקשי המקלט על רקע מאמצי הממשלה לבודד אותו.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.