לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
שבוע העבודה בישראל מהארוכים בעולם המפותח
בהשוואה לגרמניה אנחנו עובדים כ־60 ימי עבודה יותר בשנה
1,368

1,368

לפי מחקר ה־OECD בישראל עובדים כ־100 שעות יותר בשנה מהממוצע במדינות הקפיטליסטיות החברות בארגון ה־OECD ורוסיה. בהשוואה לגרמניה אנחנו עובדים 480 שעות (כ־60 ימי עבודה) יותר בשנה!

בניגוד לתחזיות מלפני כמה עשורים, התפתחות הטכנולוגיה והעלייה בפריון העבודה, לא הובילו לקיצור שעות העבודה. למעשה תחת הקפיטליזם קורה בדיוק ההפך. מאבק סוציאליסטי קוראת לקיצור שבוע העבודה בארץ ל־35 שעות ללא פגיעה בשכר. זה יאפשר לא רק יותר פנאי למיליוני עובדים, אלא גם יאפשר לחלוק את העבודה עם מאות אלפי המובטלים ואלו שמסתפקים כיום במשרות חלקיות מחוסר ברירה.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון יוני–יולי
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.