לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
סיוע ליוון?!
92% מכספי חבילות הסיוע ליוון הגיעו ישירות לבנקים
1,430

1,430

עם החרפת המשבר הכלכלי קיבלה יוון בין השנים 2012–2010 חבילות סיוע בשווי 240 מיליארד אירו. הן ניתנו כביכול על מנת למנוע קריסה ולשקם את הכלכלה. אלא שבגלל תכתיבי ה"טרויקה", 92% מהסכום הגיע ישירות לבנקים ביוון ובאירופה. רוב הכסף שימש לפירעון איגרות החוב היווניות ולתשלומי ריבית. רק פחות מ־10% ממנו הגיעו לממשלת יוון.

הגורל של חבילת החילוץ החדשה לא יהיה שונה מזה של אלו שקדמו לה — מתוך 86 מיליארד אירו, 25 מיליארד מיועדים לחילוץ הבנקים היווניים והשאר להחזר חובות לנושים.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוגוסט־ספטמבר
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.