יאיר נתניהו יודע בשביל מי אבא שלו עובד
לא לגירוש, כן לשיקום שכונות!
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪16,063
עוד ₪3,937
להשגת היעד
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · העבודה המאורגנת · כלכלה · פוליטיקה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


טירוף קפיטליסטי
צעירי העולם נידונים לאבטלה
שליש מצעירי העולם בגילאי 15–24 מחוסרי עבודה, והנתון צפוי עוד לזנק

הדפסה

לפי דו״ח שפירסם הבנק העולמי לשנת 2016, שליש מצעירי העולם בגילאי 15–24 מובטלים.

הנתון הזה עתיד עוד לזנק: כמיליארד צעירים בגילאים אלה צפויים להיכנס לשוק העבודה בעשור הקרוב, אך על בסיס המגמות הקיימות רק 40% מהם יצליחו למצוא עבודה. כלומר, דרושות עוד 600 מיליון מישרות כדי להבטיח פרנסה למי שייכנסו לשוק העבודה בשנים הקרובות.

המשבר הזה לא נובע מעודף ידיים עובדות. להפך, ברוב העולם יש צורך קריטי בעוד מורים, רופאות, אחיות וכו׳. אך השיטה הקפיטליסטית אינה פועלת בהתאם לצורכי החברה אלא על פי אינטרס הרווח של בעלי ההון.

במקום לקצר את שבוע העבודה — מבלי לפגוע בשכר — ולחלוק את העבודה עם המוני המובטלים, עובדים בכל העולם נדרשים לעבוד יותר שעות כדי למקסם את רווחי הבוסים. במקום שההתפתחות הטכנולוגית תוריד את עומס העבודה, תחת הקפיטליזם היא צפויה להביא לחיסול מישרות ולהחרפת האבטלה.

*   מתוך עיתון "המאבק", פברואר 2017
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.