לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
צעירי העולם נידונים לאבטלה
שליש מצעירי העולם בגילאי 15–24 מחוסרי עבודה, והנתון צפוי עוד לזנק
1,518

1,518

לפי דו״ח שפירסם הבנק העולמי לשנת 2016, שליש מצעירי העולם בגילאי 15–24 מובטלים.

הנתון הזה עתיד עוד לזנק: כמיליארד צעירים בגילאים אלה צפויים להיכנס לשוק העבודה בעשור הקרוב, אך על בסיס המגמות הקיימות רק 40% מהם יצליחו למצוא עבודה. כלומר, דרושות עוד 600 מיליון מישרות כדי להבטיח פרנסה למי שייכנסו לשוק העבודה בשנים הקרובות.

המשבר הזה לא נובע מעודף ידיים עובדות. להפך, ברוב העולם יש צורך קריטי בעוד מורים, רופאות, אחיות וכו׳. אך השיטה הקפיטליסטית אינה פועלת בהתאם לצורכי החברה אלא על פי אינטרס הרווח של בעלי ההון.

במקום לקצר את שבוע העבודה — מבלי לפגוע בשכר — ולחלוק את העבודה עם המוני המובטלים, עובדים בכל העולם נדרשים לעבוד יותר שעות כדי למקסם את רווחי הבוסים. במקום שההתפתחות הטכנולוגית תוריד את עומס העבודה, תחת הקפיטליזם היא צפויה להביא לחיסול מישרות ולהחרפת האבטלה.

*   מתוך עיתון "המאבק", פברואר 2017
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.