הגירוש הוא אסון בשירות שלטון ההון
מאפיית בלפור ומאפיית הטייקונים
תפריט אפשרויות פייסבוק العربية
₪25,530
תרומת סולידריות לקופת המאבק 2018
מאבק סוציאליסטי לא מקבלת מימון מטייקונים, מהממשלה או מקרנות הון. תמכו בנו, שתפו והצטרפו אלינו לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית.
שחיתות · מבקשי מקלט · העבודה המאורגנת · כלכלה · כיבוש ושלום · המזה״ת · בינלאומי · סטודנטים · נוער · נשים · להט״ב · בריאות · סביבה · היסטוריה ותיאוריה · התנועה
X


טירוף קפיטליסטי
מסבסדים את המזהמים... ובגדול!
סך הסובסידיות שמקבלים תאגידי האנרגיה עולה על ההוצאה של כל מדינות העולם על בריאות

הדפסה

מחקר חדש של קרן המטבע הבינלאומית ה־IMF, מצא כי סך הסובסידיות הממשלתיות שמקבלים תאגידי הנפט, הפחם והגז עולה על ההוצאה של כל מדינות העולם גם יחד על בריאות!

מדובר ב־5.3 טריליון דולר (5,300,000,000,000$) בשנה, שיוצאים מהכיס של משלמי המיסים בעיקר לסבסוד הנזקים הבריאותיים והסביבתיים, שגורמים אותם תאגידים. באותו הזמן, כלל הסובסידיות שניתנות לאנרגיות מתחדשות עומד רק על 2% מהסכום הזה.

לפי המחקר, ביטול הסובסידיות יוביל להפחתה של 20% בפליטת הפחמן לאטמוספירה, צעד חשוב למאבק בהתחממות הגלובלית. אבל מירוץ הרווחים הקפיטליסטי עיוור לנזקים הסביבתיים והחברתיים. כדי להפסיק לסבסד את הרס הסביבה והבריאות ולעבור לתכנון ראציונלי של הכלכלה והחברה, הכרחי להלאים את תאגידי האנרגיה ולהשקיע מאסיבית במעבר מהיר לאנרגיות מתחדשות.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון יוני–יולי.
תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
info@socialism.org.il
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה בוועד למען אינטרנציונל עובדים (CWI), ארגון סוציאליסטי בינלאומי המאגד תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.