לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאות צעדו בירושלים
די להטרדות המיניות!
מאות צעירות וצעירים צעדו בירושלים נגד הטרדות מיניות ונגד הנטייה להאשים דווקא את הקורבנות, שולמית גפני מדווחת
1,886

1,886

ביום שישי ה־29 במאי התקיימה במרכז ירושלים "צעדת השרמוטות" בהשתתפות מאות צועדות וצועדים. זו השנה הרביעית שהצעדה מתקיימת בערים שונות בישראל, כחלק ממחאה עולמית נגד סקסיזם ונגד אלימות מינית והטלת האשמה על התנהגותן ולבושן של הנשים המותקפות.

על רקע גילויי הטרדות מיניות מצד מרצים באוניברסיטה העברית וניסיונות השתקה של המתלוננות מצד הנהלת המוסד, בלטה השנה השתתפות של סטודנטיות וסטודנטים רבים וכן של תלמידות מירושלים ומרחבי הארץ על רקע המחאה המתרחבת כנגד האפליה הסקסיסטית בקוד הלבוש בתיכונים.

הצעדה השמיעה קול ברור נגד האשמת הקורבן והדגישה את הצורך להיאבק למיגור תופעת האלימות המינית. עוברי אורח רבים, נשים וגברים, הביעו תמיכה במחאה, חלקם אף הצטרפו לצעדה.

"מתארגנות ברחובות לחיסול ההטרדות"

פעילות ופעילי מאבק סוציאליסטי העלו את הצורך בתקצוב מיידי של חינוך מיני ומגדרי, כמו גם של שירותי רווחה שיוכלו לספק סיוע אמיתי לנפגעות ונפגעי אלימות מינית. בנוסף הסברנו שהמדיניות הממשלתית של קיצוצים וייבוש תקציבי היא גורם שמנציח ומעמיק פגיעה בנשים.

הצבענו על הצורך להיאבק בדיכוי המגדרי של כלל הנשים, לרבות נשים פלסטיניות שסובלות גם ממדיניות גזענית ודיכוי לאומי. בין הסיסמאות שקראנו: "מתארגנות ברחובות לחיסול ההטרדות", "'תרבות האונס' מתחילה במסדרונות הממשלה", "קיצוצים ברווחה הם התקפה על כל אישה", "יהודיות וערביות בסקסיזם נלחמות".

ההפגנה המוצלחת מראה את הפוטנציאל הקיים להתארגן למאבק רחב ועוצמתי נגד התופעות של סקסיזם ו"תרבות אונס". מאבק רחב והמוני כזה הוא בדיוק סוג המאבק שדרוש כדי לממש את הדרישות החשובות שהועלו במצעד, בוודאי אל מול ממשלת הימין השמרנית החדשה.

לקראת ההפגנה הארצית נגד קוד הלבוש המפלה בבתי הספר המתוכננת ב־16 ביוני מול הכנסת, ניתן וצריך לפנות לארגונים ולקבוצות נוספות, בפרט לארגוני המורות, לארגוני התלמידים ולוועדי עובדים, שייצטרפו אף הם לגבות את המאבק נגד דיכוי מגדרי.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.