לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
מאבק העובדות הסוציאליות
לא לעוד שלוש שנים של שכר עלוב
ראיון עם עו״ס נעמה לוין, צירה בוועידת איגוד העובדים הסוציאליים ופעילה במאבק סוציאליסטי ובתנועת עתידנו
2,166

2,166

בחודשים האחרונים מתנהל משא־ומתן בין ההסתדרות לבין משרד האוצר לגבי הסכם השכר במגזר הציבורי, שעתיד לכלול גם עובדות ועובדים סוציאליים (עו״ס). בתחילת אוקטובר קיימנו ראיון קצר עם עו״ס נעמה לוין, צירה בוועידת איגוד העובדים הסוציאליים ופעילה במאבק סוציאליסטי ובתנועת עתידנו. הראיון נערך לקראת אסיפת עובדות ועובדים שכינס האיגוד במחוז דרום מספר שבועות לאחר מכן.

מהן הציפיות שלך מהמשא־ומתן שמתנהל בימים אלה מול הממשלה?

אנחנו ניצבות מול ממשלה אנטי־חברתית שאפילו את המסקנות המצומצמות של ועדת אלאלוף ל"מלחמה בעוני" היא קברה. הייבוש התקציבי נמשך ומצב השירותים החברתיים קטסטרופלי. לא נוכל לסבול עוד שלוש שנים של שכר עלוב ועומס עצום. רק לחץ משמעותי מהשטח ישנה את התמונה, ולנו הכוח והחובה להיאבק כדי שייענו לדרישותינו.

צפרא דואיק, יו״ר איגוד העובדים הסוציאליים, איימה שאם הדרישה להעלות את השכר המביש לא תיענה, האיגוד ייצא למאבק. האם האיגוד מתכונן לכך?

לצערי לא. במהלך החודשים האחרונים המשא ומתן התנהל מאחורי דלתיים סגורות, מבלי שנערכה ולו אסיפה אחת של עובדות סוציאליות, ואפילו לא של ועידת האיגוד, כדי לגבש מסמך דרישות מוסכם ומעודכן. למעשה אנחנו לא יודעות מהן הדרישות שהוצגו בשמנו.

לכן הצעתי במחוז דרום של האיגוד שנקיים אסיפת עובדות ועובדים. להצעה התגייסו יו״ר המחוז ויתר הנציגות. לדעתי, המטרה העיקרית של האסיפה צריכה להיות לדון עם העובדות בשטח ולאפשר להן לומר ולהחליט מה צריכות להיות מטרות המשא ומתן.

ואילו עוד צעדים נחוצים?

במכתב שכתבנו, נציגות ועידת האיגוד החברות בתנועת עתידנו, ליו״ר האיגוד, דרשנו לכנס אסיפות עובדים ועובדות, ולכנס בדחיפות את הוועידה כדי לגבש באופן דמוקרטי דרישות וצעדי מאבק להשגתן. אם יו״ר האיגוד רצינית בדבריה, עליה להירתם לכך באופן מלא.

גיוס של העו״ס מהשורה לצעדי מחאה, גיוס תמיכה ממשתמשי השירותים החברתיים, מארגונים חברתיים ומהציבור הרחב, תוך מאמץ לתאם צעדים עם איגודי עובדים נוספים, יסייעו לנו לגבש חזית חזקה מול הממשלה.

*   מתוך עיתון המאבק, גיליון אוקטובר–נובמבר
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.