לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות בינלאומית
"כולנו יוסף סלמסה!"
מכתב סולידריות עם מחאת יוצאי אתיופיה מאת אלג׳יר הוקינס, פעיל בתנועת Black Lives Matter בניו־יורק, ארה״ב
4,808

4,808

המכתב הבא נכתב על־ידי אלג׳יר הוקינס, פעיל בתנועת Black Lives Matter בהארלם, ניו־יורק, ובתנועה האחות של 'מאבק סוציאליסטי' בארה״ב, 'אלטרנטיבה סוציאליסטית'.


"כוח שמשרת את החירות חזק יותר מכוח שמשרת עריצות ודיכוי" — מלקולם אקס.

כולנו אלי סבהט, אריק גרנר, אברהם דמתי, סנדרה בלנד, אהרון מקונן, ריקה בויד, אילן טפרה, תמיר רייס, יאיר מלקמו, רפאל ירדי, גאשו מולה, מייקל בראון ויוסף סלמסה.

בשנת 2012, בעקבות מותו של הצעיר השחור טרייבון מרטין שנרצח על־ידי ג׳ורג' צימרמן, הועלתה סיסמה עוצמתית ומעוררת השראה: Black Lives Matter ("חיי שחורים נחשבים"). הסיסמה חשפה את האופי העברייני של הקפיטליזם והגזענות בארה״ב וברחבי העולם.

אנחנו ניצבים בסולידריות עם כל הקורבנות של טרור אכיפת החוק בישראל, שגבה את חייהם של אחים ואחיות כה רבים מקרב יוצאי אתיופיה — חיים שהושלכו על־ידי מכונת שלטון אדישה כדי לדכא רבבות עובדים וצעירים, בייחוד יוצאי אתיופיה ופלסטינים, בישראל ובשטחים הכבושים.

בארה״ב, שחורים וכהי עור ניצבים מול מציאות של עוני כרוני, חוסר תקווה, כליאה המונית ואבטלה. שירותי אכיפת החוק עברו מיליטריזציה מוגברת. וכל זאת תחת שלטונו של הנשיא השחור הראשון.

בעיצומה של כהונתו השנייה של הנשיא אובמה, זעם המוני התפרץ כנגד האלימות היומיומית תחת המערכת הקפיטליסטית הגזענית, עם הזעקה: Black Lives Matter. דור של לוחמי צדק וחירות נולד במטרה לשים קץ לסבל היומיומי.

התנועה הזאת העניקה לכם בישראל את ההשראה להיאבק כדי לוודא ששמותיהם של האחים והאחיות שלנו לא יישכחו, ולקרוא תיגר על הטרור חסר ההיגיון שמפעילה המדינה בקהילות שלנו.

חייבים להיאבק יחד!

הדרך היחידה שבה נוכל לחסל את הטרור הזה, בארה״ב ובישראל, היא באמצעות הכוח המאוחד והעוצמה הפוטנציאלית של העובדים והצעירים שמאורגנים יחד ועומדים לצד כל נפגעי האלימות המשטרתית והגזענות: מקרב יוצאי אתיופיה וברה״מ, מזרחים וערבים, ישראלים ופלסטינים.

בעיר פרגוסון שבמדינת מיזורי, צעירים ועובדים עמדו זה לצד זה במשך יותר ממאה ימים כשהם דורשים משפט צדק בעקבות מותו של מייקל בראון בידי השוטר דארן ווילסון. זה היה מפגן כוח של תושייה ורוח לחימה של ציבור מדוכא, המוכן להתמודד עם הכוח של המשטרה והמשמר הלאומי עד שיושג צדק.

עלינו להילחם יחד מכיוון שמה שמאיים על האליטות השולטות בארה״ב ובישראל הוא תנועת המונים מאוחדת ומתואמת, שלא תיפול למלכודת של טקטיקות ה"הפרד ומשול". עלינו לבסס את התנועה שלנו על הדרישות למישרות, לבריאות, לדיור ולחינוך. אנחנו דורשים פיקוח ושליטה של תושבי השכונות והקהילות שלנו על ביטחון הציבור ועל כוחות השיטור, כי כבר ברור עד כאב שאכיפת החוק בארה״ב ובישראל מגינה רק על הרכוש, היוקרה והעושר של האלפיון העליון.

אנחנו מתארגנים ונאבקים בשמו של יוסף סלמסה כפי שנלחמנו בשמם של סנדרה בלנד ומייקל בראון, כי חיי שחורים ושחורות חשובים בכל העולם. אנחנו צריכים למוטט את שלטון הגזענות, העוני והקפיטליזם, כדי שנוכל לחיות בעולם שבו כל איש, אישה וילד ייהנו מחיים של כבוד, סולידריות וחופש.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.