הפגנה סוערת בת״א ואיום בהתפטרות המונית בתגובה להכרזת שר הבריאות
איגוד ועדי התחבורה בכוח לעובדים נערך לשביתה ארצית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
הכרמלית בחיפה
העובדים עצרו את ההפרטה, נאבקים להסכם קיבוצי
עיריית חיפה מסרבת לחתום על הסכמים קיבוציים עם עובדי התאגידים העירוניים ■ עובדי הכרמלית, עובדי המוזיאונים ועובדי התזמורת העירונית מתחילים לשתף פעולה במאבק
1,060

בקיץ האחרון, לאחר מאבק ציבורי מרשים, הצליחו עובדי הכרמלית בחיפה למנוע מהעירייה להפריט את שירות התחבורה העירוני. מחוזקים מההישג, יצאו העובדים למאבק למען הסכם קיבוצי ראשון. העובדים נחושים להבטיח את עתידם התעסוקתי ולשפר את תנאי העסקתם באמצעות ההסכם.

לוטן רז, חבר ועד עובדי הכרמלית, התארח בכנס סוציאליזם, שאירגנה מאבק סוציאליסטי בדצמבר האחרון, וסיפר כיצד הידרדרו תנאי העבודה לאורך השנים.

העובדים, שהתאגדו לפני שלוש שנים בהסתדרות, מועסקים בתאגיד עירוני בבעלות עיריית חיפה. במשך שנים סירבו בעקביות העירייה וראש העיר, יונה יהב, לחתום עימם על הסכם קיבוצי. זאת המדיניות של העירייה גם ביחס לעובדים בתאגידים עירוניים אחרים.

אל מול סרבנות העירייה החל להיווצר שיתוף פעולה בין עובדי הכרמלית לבין עובדי המוזיאונים, המאוגדים בכוח לעובדים, ועובדי התזמורת העירונית, המאוגדים בהסתדרות.

כך לדוגמה יזמו העובדים דיון במועצת העיר שהתמקד בסירוב העירייה לחתום איתם על הסכמים קיבוציים. לדיון הגיעו נציגי העובדים, וכן תומכים מכוח לעובדים, ממאבק סוציאליסטי ומארגון אחדות.

בתום ישיבת המועצה התכנסו נציגי העובדים ותומכיהם לדיון משותף על המשך המאבק, שהתקיים ביוזמת פעילי מאבק סוציאליסטי. בדיון עלה הצורך בצעדים משותפים של קבוצות העובדים השונות, שיבהירו ליונה יהב כי אין לו ברירה אלא לחתום על הסכמים קיבוציים עם כל עובדי התאגידים העירוניים.

*   מתוך עיתון "המאבק", פברואר 2017תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.