לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
טירוף קפיטליסטי
הטכנולוגיה מתפתחת? אז נבטל זכויות עובדים
ההמלצות המסתמנות של הבנק העולמי להתמודדות עם השינויים הטכנולוגיים –הורדת שכר המינימום ופירוק העבודה המאורגנת
1,649

1,649

הורדת שכר המינימום, ביטול חוקים המגנים מפני פיטורים, פירוק העבודה המאורגנת, שלילת זכויות סוציאליות והעברת נטל המס מהמעבידים לעובדים — אלה הן ההמלצות המסתמנות של הבנק העולמי להתמודדות עם השינויים שההתקדמות הטכנולוגית והאוטומציה מכניסות לשוק העבודה. בטיוטת "דו״ח הפיתוח העולמי" (עתיד להתפרסם במהלך השנה), שהגיעה לעיתון הגרדיאן נכתב: "שכר מינימום גבוה, הגבלות מוגזמות על העסקה ופיטורין וחוזי עבודה קשיחים הופכים את העובדים ליקרים יותר ביחס לטכנולוגיה". כלומר, כדי שלבעלי ההון יהיה משתלם יותר להעסיק עובדים מרובוטים, צריך לפגוע בזכויותיהם ובתנאי שכרם ועבודתם.

טיוטת הדו״ח מבהירה כי תחת הקפיטליזם, ההתקדמות הטכנולוגית שאמורה להביא לשיפור בתנאי החיים צפויה להוביל באופן פרדוקסלי דווקא לפגיעה בתנאי החיים של ציבור העובדות והעובדים.

מנגד, אוטומציה והכנסת טכנולוגיות חדשות יכולה לקצר דרסטית את שבוע העבודה ללא פגיעה בשכר ובזכויות העובדים, אך זה ידרוש מאבק. הלאמת חברות הענק השולטות במשק ומעבר לתכנון דמוקרטי של הכלכלה לטובת ה־99% יאפשרו לרתום את ההתקדמות הטכנולוגית לרווחת כלל הציבור, במקום לטובת הרווחים של קומץ טייקונים.

*   מתוך עיתון 'המאבק', גיליון יוני 2018
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.