לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
להפגין זה לא פשע
שלושה ח״כים מתנגדים לרדיפת מתנגדי הצנע באירלנד
הח״כים איימן עודה, חנין זועבי ודב חנין קוראים לביטול ההאשמות נגד מתנגדי מדיניות הצנע באירלנד שעומדים למשפט ■ פעילי ארגוני עובדים ופעילים נוספים בארץ הצטרפו לקריאה, לצד 88 חברי פרלמנט ברחבי העולם, ודמויות כמו נועם חומסקי ואנג׳לה דיוויס
1,926

1,926

בעקבות פניות שלנו כחלק מקמפיין סולידריות בינלאומי עם נאשמי ג׳ובסטאון, חברי הכנסת איימן עודה, חנין זועבי ודב חנין מהרשימה המשותפת העבירו מכתבי מחאה נגד העמדתם לדין של 18 מפגינים בהפגנה לא אלימה נגד מס המים באירלנד ב־2014.

"הזכות של מפגינים לעכב פוליטיקאים על ידי ישיבה בדרכם היא חלק ממארג הזכויות הדמוקרטי שאנשים זכו בו ונהנים ממנו זה שנים רבות, ויש להגן עליה... העובדה שמחאה לא אלימה יכולה להוביל לעונשי מאסר ממושכים, ושנציג פרלמנטרי נבחר יוכל להיות מודח מהפרלמנט — היא שערורייתית", נכתב בנוסח שהועבר לשגרירות אירלנד בישראל, שעליו חתמו שלושת הח״כים, ומצורף למטה.

כמו כן מזכ״ל מר״צ מוסי רז שלח נוסח דומה. בנוסף העבירו מכתבי סולידריות גם עמי וטורי מהנהגת ארגון 'כוח לעובדים', אלי יוסף חבר ועד עובדי המנהלה בבית חולים אסף הרופא, וסוהיל דיאב, יו״ר האגף לקידום שיוויון בהסתדרות. ארגון רופאים לזכויות אדם, ד״ר ענת מטר מאוניברסיטת תל־אביב ונציגי סטודנטים ממכללת סמינר הקיבוצים חתמו אף הם.

במהלך הפגנה נגד אגרות המים שהטילה ממשלת אירלנד ב־2014, התיישבו מאות המפגינים על הכביש וחסמו אותו. ההפגנה נערכה בעת ביקורה של סגנית רה״מ דאז, ג׳ואן ברטון, בשכונת ג׳ובסטאון בעיר דאבלין, שכונה שמורכבת בעיקר ממשפחות ממעמד העובדים. המחאה הלא־אלימה גרמה לעיכוב מכוניתה של ברטון למשך כשעתיים.

18 מפגינים, בהם חבר הפרלמנט פול מרפי ממפלגת האחות של "מאבק סוציאליסטי" באירלנד, ותושבי השכונה, מואשמים באופן דראקוני בכליאת שווא ("false imprisonment"). אחד הנאשמים כבר נשפט והורשע בבית משפט לנוער, אך בשל היותו קטין בעת ההפגנה, נגזר עליו עונש מאסר על תנאי. באפריל יחלו המשפטים של שאר הנאשמים, ונראה כי ישנו סיכוי גבוה לעונשי מאסר בפועל, שיכולים להגיע עד ל־25 שנים בכלא.

מדובר במשפט פוליטי ובהתקפה חסרת תקדים על הזכויות הדמוקרטיות באירלנד, שבמידה ותצליח עלולה להוות תקדים מסוכן שישמש דוגמא עבור ממשלות קפיטליסטיות נוספות באירופה וברחבי העולם. המשפט מלווה בהשתלחות קשה מצד הממשלה והממסד באירלנד, בסיוע התקשורת הקפיטליסטית, כנגד המפגינים. המטרה היא להרתיע את הציבור הרחב מהתארגנות ומאבק בצנע, לאחר שהמונים לקחו חלק במרד מיסים והפגנות ענק נגד אגרות המים, שהצליחו לאלץ את הממשלה להוריד את אגרות המים מסדר היום.

הקמפיין הבינלאומי JOBSTOWN NOT GUILTY (נאשמי ג׳ובסטאון לא אשמים) יצא בקול קורא לחתימה על מכתבי מחאה נגד ההאשמות הללו, ולסולידריות עם הנאשמים. בנוסף, באירלנד הקמפיין מתמודד ציבורית עם ההכפשות והשקרים המופצים בתקשורת, בעזרת פעילויות הסברה ברחוב, ופעילויות להעלאת מודעות ברשתות החברתיות ומעל כל במה פומבית אפשרית.

אחד המסרים המרכזיים בקמפיין הוא ש"להפגין זה לא פשע", ושהמשפטים הם התקפה מסוכנת על זכויות אזרחיות ודמוקרטיות. במסר הזה תומכים הבלשן הנודע, נועם חומסקי, המועמד השמאלי לנשיאות צרפת וחבר הפרלמנט האירופי, ז׳אן לוק מלנשון, שר האוצר לשעבר בממשלת סיריזה ביוון, יאניס וארופאקיס, פעילת זכויות אדם ונשים וחברה בתנועת הפנתרים השחורים בארה״ב, אנג׳לה דיוויס, חברים בפרלמנט האירופי, איגודים מקצועיים מבלגיה, איגוד עובדי הבניין בארגון העובדים יונייט (Unite), קבוצת עובדים מתימן, אנשי תרבות ואקדמיה ועוד. עד עכשיו חתמו על מכתבי הסולידריות 88 חברי וחברות פרלמנט ברחבי העולם ואלפים נוספים שלחו ישירות את המכתבים לשרת המשפטים באירלנד.

המשפטים מיועדים להיפתח ב־24 באפריל, ועד אז נרצה לשלוח מכתבים נוספים לשרת המשפטים באירלנד במטרה להמשיך להפעיל לחץ לביטול מידי של כל ההאשמות, וביטול הרשעת הנער שכבר נשפט.

למידע נוסף (באנגלית): www.jobstownnotguilty.com

שלחו את המכתב הבא למשרד המשפטים האירי עם העתקים למאבק סוציאליסטי:

[Name]

[Function (eventually)

[Email adress]

Frances Fitzgerald,

Dept. of Justice and Equality,

51, St. Stephen's Green,

Dublin 2,

D02 HK52

Ireland

Phone: +353 1 602 8202

Email: [email protected]

Dear Tanaiste and Minister Fitzgerald,

I have become aware of the conviction of a 17 year school student for false imprisonment of former Tanaiste Joan Burton TD. We believe that this conviction and the fact that a further 18 people face trial next year relating protesting against water charges in the Jobstown community in Tallaght, Dublin is a disgraceful miscarriage of justice.

Sit down protests that delay politicians are a part of the fabric of democratic rights that people have won over many years. It is a very serious infringement of the right to protest that the Irish State and judicial system are pursuing these case, 'a recipe for totalitarianism' as the school students barrister called it and a criminalisation of protest and working class communities.

That people could face long prison sentences and that a democratically elected parliamentarian could be removed from parliament is outrageous. I demand that the conviction of the 17 year old be overturned and that the charges against the 18 adults are dropped immediately.

[signature]

תרגום של המכתב:

סגנית ראש הממשלה ושרת המשפטים היקרה,

הובאה לידיעתי הרשעתו של תלמיד בית ספר בן 17 באשמת כליאת שווא של סגנית ראש הממשלה הקודמת, ג׳ואן ברטון. אני / אנו מאמינים שהרשעה זו והעובדה ש־18 אנשים בוגרים נוספים אמורים לעמוד למשפט באותה האשמה של כליאת שווא לאחר שהפגינו במחאה כנגד מס המים בשכונה ג׳ובסטאון בדבלין, היא עיוות צדק מביש.

הזכות של מפגינים לעכב פוליטיקאים על ידי ישיבה בדרכם היא חלק ממארג הזכויות הדמוקרטי שאנשים זכו בו ונהנים ממנו זה שנים רבות. העובדה שהמדינה האירית ומערכת המשפט תובעים את המפגינים באשמת כליאת שווא מהווה פגיעה חמורה בזכות למחאה, או כמו שניסח זאת פרקליטו של הנער הנאשם "זהו מתכון לטוטליטריות", ומדובר בהפיכת המפגינים המוחים ומעמד העובדים לפושעים.

העובדה שאנשים עלולים לעמוד בפני גזר דין עם עונש של שנות מאסר ארוכות והעובדה שחבר פרלמנט שנבחר בצורה דמוקרטית יאלץ לעזוב את הפרלמנט היא שערורייתית. אני / אנו דורשים להפוך את גזר הדין המרשיע של הנער בן ה־17 ולזכות אותו כמו גם ביטול מיידי של כל האשמות כנגד 18 המפגינים הנוספים.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.