לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
תנועת מאבק סוציאליסטי
למה הצטרפתי?
"הצטרפתי מתוך ההבנה שעצם המעורבות כפרט במחאות שונות היא חשובה, אבל כדי לגרום לשינוי חברתי רחב יש צורך בהתארגנות רחבה"
1,483

1,483

הצטרפתי לתנועת מאבק סוציאליסטי בינואר השנה, אחרי תקופה בה הייתי מעורב בהפגנות בנושאים שונים. כמעט בכל הפגנה אליה הגעתי — בנושאים חברתיים, כלכליים או מדיניים — ראיתי פעילות ופעילים של הארגון. פעם אחר פעם הן הציגו את הקשר שבין תפיסת עולם סוציאליסטית לבין מאבקים שונים.

הצטרפתי מתוך ההבנה שעצם המעורבות כפרט במחאות שונות היא חשובה, אבל כדי לגרום לשינוי חברתי רחב יש צורך בהתארגנות רחבה. לא די בכך שקבוצת פעילים תתארגן רק לצורך מאבק מסוים. יש צורך בקבוצה פעילה ומחוייבת בה מתקיים דיון על הדרכים היעילות ביותר למעורבות בשורה של מאבקים.

התחברתי גם לטענה שהניסיון לנתק בין מאבקים או ליצור אשליה של "מאבק לא פוליטי" הוא שגוי בבסיסו. כל המאבקים קשורים זה לזה, בין אם זה המאבק בדיכוי הלאומי של הפלסטינים, המאבק הלהט״בי וכמובן מאבקים בנושאים מעמדיים כמו שכר עובדים וקצבאות.

עוד לפני שהצטרפתי באופן רשמי לתנועה יכולתי להציע רעיונות, ולהעלות טיעונים ולבטים, שגם חברים שנמצאים בארגון שנים התייחסו אליהם ברצינות. הדמוקרטיה מאוד בולטת בכל ההתנהלות של מאבק סוציאליסטי והדעות של המצטרפים החדשים זוכות להתייחסות שווה.

תנועת מאבק סוציאליסטי יכולה לתרום גם לקידום של שינוי חברתי וגם בהיבט האישי. כשיש הסכמה על הרעיונות הבסיסיים של התנועה, אפשר לקחת בה חלק, בלי קשר לרקע, לגיל או לניסיון, ובכך לפעול בצורה יעילה יותר לשינוי.

*   מתוך עיתון "המאבק", ספטמבר־אוקטובר 2017
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.