לחזק את המחאה חוצת־הגבולות לעצירת מרחץ הדמים
לא לעוד "חילוצים" באמצעות מעשי טבח — להיאבק לשחרור כולם תמורת כולם ולסיום מרחץ הדמים!
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
ירושלים
"צעירים קוראים נגד גירוש מבקשי המקלט"
כ־500 הפגינו ■ "ניאבק מאוחדים מול ממשלת גזענים"
1,321

1,321

כחלק מהמחאה המתעוררת נגד פשע גירוש מבקשי המקלט התקיימה אתמול (חמישי) ברחבת המשביר הישן בירושלים הפגנה תחת הכותרת "צעירים קוראים נגד גירוש מבקשי המקלט", שאירגנו בני־נוער וצעירים ירושלמים.

כ־500 מפגינות ומפגינים, בהם פעילי ופעילות מאבק סוציאליסטי, ברובם הגדול צעירים ובני־נוער מקומיים, וחלקם מבקשי מקלט, השתתפו בהפגנה וקראו סיסמאות כמו "כל אדם הוא אדם, אין הבדל בין דם לדם", "לא ניפול לייאוש, נעצור את הגירוש" ו"ניאבק מאוחדים מול ממשלת גזענים".

המסרים בהפגנה, כולל מהדוברות והדוברים, הדגישו שהגירוש אינו הפתרון למצוקותיהם של תושבי ותושבות דרום ת״א הוותיקים. גם בקרב חלק מהמפגינים הונפו שלטים המצביעים על הבעיה האמיתית — ההזנחה הפושעת של השכונות כחלק ממדיניות מכוונת של הממשלה והעירייה. זוהי מסקנה חשובה, החותרת תחת תעמולת ההפחדה השקרית של ממשלת ההון וההתנחלויות.

על רקע המחאה שהתעוררה בשבועות האחרונים, חשוב להמשיך לחשוף את השקרים ומדיניות ה"הפרד ומשול" ולקדם מאבק מאוחד של תושבים ותיקים וחדשים למען תוכנית לשיקום ולהשקעה נרחבת, ממשלתית ועירונית — לא בגירוש ובמתקני כליאה אלא בפתרונות שיגובשו בתהליך דמוקרטי של הידברות, בפיתוח השכונות, בהקמת דיור ציבורי נגיש ואיכותי, ובבניית תשתיות, בתי ספר ומרפאות לטובת הכלל.

לעצור את הגירוש — להשקיע בשכונות
  • לעצור את הגירוש! ביטול לאלתר של ה"תיקון" לחוק למניעת הסתננות. עצירת המעצרים והליכי הגירוש מישראל. די לכליאה ההמונית! לפרק את בתי הכלא למבקשי המקלט.
  • להשקיע בשכונות! השקעה ממשלתית ועירונית נרחבת בתוכנית שתיתן מענה לצורכי כלל הקהילות ושתגובש בתהליך דמוקרטי יחד עם התושבים הוותיקים והחדשים.
  • די להזנחה, לצפיפות ולייבוש השירותים הציבוריים. כן להשקעה ציבורית ביצירת מישרות, בבניית דירות ראויות, גני ילדים, מתנ״סים ובתי ספר, ובפיתוח שירותים ותשתיות הולמים לטובת כלל התושבים.
  • די לכפיית העוני ולהשפלה. די לשלילת הזכויות הבסיסיות ממבקשי מקלט להתפרנס וללמוד, ולקבל גישה לשירותי בריאות ורווחה. לבטל את "חוק הפיקדון", שמונע שכר ממבקשי מקלט שהצליחו להשיג עבודה.
  • די למדיניות הצינית של "הדלת המסתובבת" בדמות גירוש מבקשי מקלט לצד "ייבוא" עובדים מהגרים במטרה לנצלם ככוח עבודה זול. להיאבק לשכר שווה על עבודה שווה לכל ללא אפליה.
  • לבחון את כל הבקשות למקלט, תחת פיקוח נציגי ארגוני עובדים וארגוני זכויות אדם עצמאיים. כן להכרה קבוצתית מלאה במבקשי המקלט מסודאן ומאריתריאה.
  • סוף ל"הפרד ומשול"! די לשיסוי עובדים בעובדים ועניים בעניים! כן למאבק מאוחד של תושבים ותיקים וחדשים נגד ממשלת ההון הגזענית של נתניהו.

(צילום: יאשה מארמר)
הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.