ממשלת ה"שינוי" הגישה תקציב חונק ועוד שורה של גזירות
תחפושת השינוי של ממשלת כיבוש קפיטליסטית
X
תודה רבה!
אוקיי, ההודעה שלך נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
"ירושלים צועדת נגד הגירוש"
מפגן עוצמתי של סולידריות
כאלפיים ישראלים ומבקשי מקלט מילאו עד אפס מקום את כיכר ציון בקריאה לעצור את הגירוש
895

כאלפיים מפגינים צעדו אתמול (מוצ״ש) במרכז ירושלים מרחבת 'המוסדות הלאומיים' לכיכר ציון בקריאה לעצור את תוכנית הממשלה לגרש את מבקשי המקלט ל"מדינה שלישית" שבה חירותם וחייהם יעמדו בסכנה. את ההפגנה יזמו תנועת 'עומדים ביחד', המרכז לקהילה האפריקאית בירושלים, ההתארגנות 'עוצרים את הגירוש' ו'תג מאיר'. גם פעילי מאבק סוציאליסטי בירושלים הצטרפו לצעדה.

המפגינים, ברובם צעירים ירושלמיים חילוניים ודתיים, וגם מבקשי מקלט מירושלים ותל אביב, קראו "אל ייאוש, נעצור את הגירוש", "כל אדם הוא אדם, אין הבדל בין דם לדם", "עומדים ביחד, בלי גזענות ופחד" וסיסמאות נוספות נגד הגירוש בתיגרינית.

בכיכר ציון, הנואמים דיברו על הסכנה שבה מבקשי המקלט נמצאים, כמו גם על צביעות הממשלה שמאשימה את מבקשי המקלט במצוקת שכונות דרום ת״א — מצוקה שהיא אחראית לה.

ספיר סלוצקר־עמראן מההתארגנות 'דרום תל אביב נגד הגירוש' התייחסה בנאומה לחיבור החשוב בין המאבק נגד גירוש מבקשי המקלט למאבק נגד זריקת משפחות לרחוב מדירות בדיור הציבורי ונגד פינוי תושבי דרום תל אביב מבתיהם לטובת בניית דיור לעשירים בלבד. "מי שירוויח מהגירוש זה כרישי הנדל״ן וקבלני כוח האדם שייגזרו קופון ממחסור בעובדים זולים", היא הדגישה.

מיקי, מקהילת מבקשי המקלט בירושלים, הסביר בנאומו שהממשלה נוקטת בשנים האחרונות מדיניות שמטרתה להקשות על חייהם של מבקשי המקלט בישראל, תוך כדי שהיא מנצלת באופן ציני את תושבי דרום תל אביב הוותיקים. מיקי ציין כי "אנחנו מבינים את הקשיים של תושבי דרום תל אביב [הוותיקים], נעשה כל מה שצריך בשביל לעזור לפתור את בעיותיהם", וקרא להתגייסות רחבה למאבק מאוחד נגד גזירת הגירוש.

חמוטל בלנק מתנועת 'עומדים ביחד' הדגישה בנאומה כי "התשובה שלנו להסתה, לשנאה ולשיסוי היא אחת: להתאגד ביחד".

סכנת הגירוש של מבקשי המקלט היא ממשית ביותר, אבל מאבק עוצמתי וסולידרי יכול לעצור את תוכניות הממשלה. תנועת מאבק סוציאליסטי קוראת להתגייסות רחבה להפגנה הארצית נגד הגירוש במוצ״ש ה־24 בפברואר בדרום תל אביב, ומארגנת צעדה ביום האישה תחת הכותרת "צועדות נגד הגירוש ובעד שוויון" (עוד פרטים כאן). הצטרפו אלינו!

לעצור את הגירוש להשקיע בשכונות
  • לעצור את הגירוש! ביטול לאלתר של ה"תיקון" לחוק למניעת הסתננות. עצירת המעצרים והליכי הגירוש מישראל. די לכליאה ההמונית! לפרק את בתי הכלא למבקשי המקלט.
  • להשקיע בשכונות! השקעה ממשלתית ועירונית נרחבת בתוכנית שתיתן מענה לצורכי כלל הקהילות ושתגובש בתהליך דמוקרטי יחד עם התושבים הוותיקים והחדשים.
  • די להזנחה, לצפיפות ולייבוש השירותים הציבוריים. כן להשקעה ציבורית ביצירת מישרות, בבניית דירות ראויות, גני ילדים, מתנ״סים ובתי ספר, ובפיתוח שירותים ותשתיות הולמים לטובת כלל התושבים.
  • די לכפיית העוני ולהשפלה. די לשלילת הזכויות הבסיסיות ממבקשי מקלט להתפרנס וללמוד, ולקבל גישה לשירותי בריאות ורווחה. לבטל את "חוק הפיקדון", שמונע שכר ממבקשי מקלט שהצליחו להשיג עבודה.
  • די למדיניות הצינית של "הדלת המסתובבת" בדמות גירוש מבקשי מקלט לצד "ייבוא" עובדים מהגרים במטרה לנצלם ככוח עבודה זול. להיאבק לשכר שווה על עבודה שווה לכל ללא אפליה.
  • לבחון את כל הבקשות למקלט, תחת פיקוח נציגי ארגוני עובדים וארגוני זכויות אדם עצמאיים. כן להכרה קבוצתית מלאה במבקשי המקלט מסודאן ומאריתריאה.
  • סוף ל"הפרד ומשול"! די לשיסוי עובדים בעובדים ועניים בעניים! כן למאבק מאוחד של תושבים ותיקים וחדשים נגד ממשלת ההון הגזענית של נתניהו.תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 59187, תל אביב–יפו 6159101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.