לעצור את מתקפת הנקם ומרחץ הדמים בעזה, להיאבק ולהציב אלטרנטיבה לממשלת האסון, המצור והעוני
ממשלת נתניהו מתנערת מכל אחריות לאסון בביה״ח בעזה, כשברקע אלפי הרוגים מההפצצות
דף הבית
מי אנחנו
על מה אנחנו נאבקים.ות
אפשר שאלה על סוציאליזם?
כנס סוציאליזם
דברו איתנו / הצטרפות
תרומת סולידריות
תשלום דמי חברות
התנועה העולמית ISA
ארכיון כתבות
תקנון התנועה
דברו איתנו
תודה רבה!
ההודעה נשלחה, מצוין, נשתדל ליצור קשר בהקדם.
סולידריות עם המחאה בעזה
מחאה היא לא טרור! די להרג! להסיר את המצור!
ההסתה, ההפחדה והדמגוגיה הביטחונית שוברות שיאים חדשים
1,359

1,359

כ־50 אלף מפגינים בשעה זו. עד כה דווח על כ־50 מפגינים שנורו למוות רק היום. היום המדמם ביותר מאז המלחמה ב־2014. מאות נפצעו.

ההסתה, ההפחדה והדמגוגיה הביטחונית שוברות שיאים חדשים לקראת מחאת "צעדת השיבה הגדולה" היום ומחר ברצועת עזה. הפרשנים ה"ביטחוניים" לא מדברים על הפגנות מחאה של צעירים שמאסו בחיי אבטלה, עוני ודיכוי תחת מצור צבאי אלא על מצב מלחמה.

דובר צה״ל באנגלית קובע כי: "חמאס מתכנן לעשות טבח בישראל"! במציאות, בינתיים נורו למוות עשרות (!) מפגינים לא חמושים היום, ועוד עשרות בשבועות האחרונים, ואלפים רבים נפצעו אחרי שממשלת ההון המושחתת של נתניהו שלחה צבא כדי לדכא מחאה אזרחית.

אפילו במצגת התלת־מימד באולפן חברת 'החדשות' רואים מהם יחסי הכוחות האמיתיים בשטח: מפגינים נצורים מאחורי גדרות תיל שעומדים מול ג׳יפים צבאיים, צלפים וטנקים. הממשלה שולחת 11 גדודי צבא מגובים במל״טים, במסוקים ובארטילריה.

כמה שכול, הרס ושנאה עוד תזרע "ידה המושטת לשלום" של ממשלת ההון של נתניהו? על מי מגינה מדיניות של דיכוי מחאות, של מצור, של כיבוש, של אפליה, של אי־שוויון ושל חרחורי מלחמה?

אנחנו אומרים
  • סוף לירי על מפגינים! די למדיניות היד הקלה על ההדק! די להסתה, מחאה היא לא טרור!
  • סולידריות עם מחאת התושבים. כן להפגנות משותפות של יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים, נגד המצור, הכיבוש, העוני, אי־השוויון וממשלת ההון וההתנחלויות של נתניהו. כן למאבק לשלום ולצדק חברתי!
  • כן להרחבת המחאה, כן למאבק המוני של הפלסטינים לשחרור לאומי וחברתי. הקמת ועדי פעולה דמוקרטיים כדי לסייע בארגון המחאה ובהגנה על ההפגנות.
  • די למדיניות "ניהול הסכסוך", די למלחמת שלום ההתנחלויות. לעצור את חרחורי המלחמה ואת ההסתה הלאומנית־גזענית.
  • להוציא את הצבא מהשטחים עכשיו! די לכיבוש, די למצור על תושבי רצועת עזה. די לכפיית עוני ומצוקה, די לנישול, סוף לדיכוי הלאומי של העם הפלסטיני.
  • פתרון צודק לפליטים הפלסטינים. הכרה בעוול ההיסטורי של הנכבה — חורבן מאות יישובים ועקירת מאות אלפי תושבים — ובזכות הפליטים המעוניינים בכך לשוב, תוך הבטחת חיי רווחה ושוויון לכלל התושבים.
  • סוף לשלילת הזכות להגדרה עצמית — כן למדינה פלסטינית עצמאית, דמוקרטית, סוציאליסטית ושוות זכויות, שבירתה במזרח ירושלים, לצד ישראל דמוקרטית וסוציאליסטית, שתבטיח שוויון זכויות אמיתי לכול.

הצטרפו למאבק!
מול ממשלת הון גזענית, כיבוש וסכסוך ללא סוף באופק, ומול שיטה קפיטליסטית שמנציחה אוליגרכיה מושחתת, אי־שוויון, אפליה, מלחמות והרס סביבתי — נדרש מאבק לשינוי שורשי. מאבק סוציאליסטי היא תנועה של רעיונות בפעולה, עם ניסיון בשטח ועם שותפים ושותפות בעשרות מדינות. אנחנו מעורבים במחאות ובמאבקים, ומקדמים סולידריות והתארגנות במטרה לסייע להם לנצח, כחלק מהמאבק לשינוי סוציאליסטי. הצטרפו אלינו במאבק לבניית אלטרנטיבה סוציאליסטית!


תנועת מאבק סוציאליסטי
ת.ד. 125, תל אביב–יפו 6100101
[email protected]
054.818.44.61 | 054.818.44.62
מאבק סוציאליסטי היא תנועה סוציאליסטית הנאבקת למען חברה סוציאליסטית ודמוקרטית, המושתתת על צדק חברתי, שלום ושוויון. התנועה שותפה ב־ISA, התאחדות בינלאומית המאגדת תנועות ומפלגות סוציאליסטיות בעשרות ארצות ברחבי העולם.